casino siteleri
DOST MU DEDİN
Reklam
Derya UĞURAL

Derya UĞURAL

DOST MU DEDİN

08 Ağustos 2022 - 18:37


Kişiler arası sağlam ilişkilerin temel noktası kültürler arasında var olan farklılıkları belirli bir rotaya oturtmaktan geçer. Sağlam dostluklar insan davranışlarının kültüre göre gösterdiği değişiklikleri anlaşmazlık çıkarmadan duygu ve düşüncelerin harekete geçmesi ile başlar. Farklı çevrelerde yetişen kişilerin etkileşim halinde olması ve dostluklarını zenginleştirerek sürdürmeleri kültürler arası ilişkinin başarısıdır. Kişilerin sınırlarını aşan aslında kültürel geleneklerdir. Bu sistem öğrenme yoluyla başlar.
İki dost arasında gelişen kültürel alışveriş kültürler arası ilişkilerin sürecini başlatır. Sağlam beraberliklerin temelinde kültürler ne kadar farklı olsa da birbirinden ayırt edilebilir olmalıdır. Kültür ve karşılıklı duygu alışverişi arasında bir ilişki olmalıdır. Biz dostuz diyebilenler aynı zamanda bir kültürde yer alan o kültüre de katılabilenlerdir. Kişilerin kültürü kadar karakter yapısı da kurulan bağa yansır. Karşılıklı gönüllerde yer almak belirli bir tarzda hisler arası bağ kurmak anlamına gelir. Ortak duygulara sahip olmak sevginin gücünü artırırken farklı kültürlere sahip olmak da hoşgörüyü beraberinde getirir. 
“Çok geniş düşün, bireysel hareket et.” Kendini ifade etme durumu söz konusu duyguları kültürel değerlere uygulamayla geliştirilir. İki farklı kültüre sahip kişilere iletişim açısından bakıldığında tek tip yerel kültürleri olan bireylerin etkileşim sonucu daha da zenginleşeceğini söylemek mümkündür. Bu durum dostlukları daha da güçlendirecektir. Farklı kişilerin etkileşim halinde olması ve birlikteliklerini zenginleştirerek sürdürmeleri kültürler arası farklı karakterlerin ortak noktalarda buluşabilmesi ilişkinin başarısıdır. 
Doğru yol, doğru dostluklar, doğru ilişkiler, kültür erozyonuna izin vermeden kayıtsız şartsız hoşgörü ve kabullenmeden geçer.

YORUMLAR

  • 0 Yorum