Reklam
Reklam
Hülya KILIÇ

Hülya KILIÇ

Şimdi bak!

RUH VE BEDEN

13 Eylül 2020 - 14:20

Hücreler ürer, akciğer nefes alır, kalp atar, karaciğer, böbrekler görevlerini kusursuzca yerine getirir. Bedenin içsel ritmi tüm heybetiyle devam eder. Fiziksel varoluş ruhsal oluşumla sihirli, mükemmel ve şaşırtıcı beraberliğine devam eder. Hareket planı üzerindeki bu ikili birbirlerini tamamlayıcı kuvvetle varoluş dediğimiz çeşitli biyo küreleri bir araya getirmek için takım çalışması halinde görev alır.
Ruhun ve bedenin enerjisi istem dışı gelişen itici güç halinde ihtişamın içgüdüsünü yaratır. Burada bahsetmek istediğim içsel çağrılardır. İçimizdeki sonsuzluk bizi harekete geçirmek için kamçılayıcı arzunun yavaş yavaş yüksek bilince ulaşmasını sağlar. Bu sonsuzluk, merhamet tarafından oluşturulan “kozmik koşulsuz sevgi” üretir. Fiziksel, ruhsal, kozmik koşulsuz sevgi merhamet arasındaki uyum içsel güzelliğin en aziz halleridir. Güzelliği korumaya sürdürmeye devam eden ise sonsuzluktur. Kozmik sevgi kozmik güzelliğin göz kamaştırıcı güneşiyle o anın içinde aydınlanır. Aydınlanma sadece o anın başlangıç olduğunun göstergesidir. Kalp atışlarının tekrarı ruh ve fiziksel beraberliğin oluşturduğu güzelliği hayatta tutar ve güzellik yaratmanın muhteşem kıvılcımları açığa çıkar.
Kalbimiz istem dışı bizim bilincimiz dışında göğüs kafesimizde güm güm atar, sıra sıra nefes alırız akciğerlerimiz gereken oksijeni alır ve gönderir. Karaciğerin, böbreklerin çalışma sistemi mükemmeldir. Eğer beden huzurluysa ruh halinde güçlenir güçlenir. Demek ki bedensel sağlık çok kıymetli.
Bir sonraki adım şefkatin çağrısıdır. Bütün organlar sözleşmiş gibi fiziksel bedene ruhsal varoluşa “senin için bir görevim var” der gibidir. Tüm organlar en zor görevleri ve sorumlulukları empoze eden sihirli anlamlara hükmedip birlikte varoluşun tadını çıkarırlar. Ahenkli beraberlik sırdır. Tüm bedeni düşündüğümüz zaman hayranlık duyarız. Bu hayranlık bizi çevreleyen bir sihir gibidir, esiri oluruz. Ah bir de anlayabilsek, kavrayıp farkında olabilsek.
Biliyor musunuz anlayışın rengi koyu çivit mavidir. Bu koyu ton yerkürenin salıverdiği korku ve kızgınlığı ifade eder. Anlayış, maddesel dünyamızda bize sunulan hayat enerjisi kaynaklarından en ilahi olanı temsil eder.
Fiziksel bedenin sağlıklı varlığıyla ruhsal varoluşun buluşması her an içinde gerçekleşir. Kendi mahzenlerimizin derinlerinde, kendi mabetlerimizde esas dönüşüm mesajları bulunur.
En tahmin etmediğimiz saatte içsel ışık doğar. Bilgelik ve anlayışı birleştiren enerji hayalimizde varlığı imgelemeyi sağlar.
Atatürk, “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” demiş. Bedensel sağlık en önemli şeydir. Gerçekçi düşünüp doğru kararlar alınabilmesi için beden ve ruh sağlığının doğru çalışması gerekir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum