Reklam
Reklam
Hülya KILIÇ

Hülya KILIÇ

Şimdi bak!

BEDDUA

30 Temmuz 2021 - 08:42

Ben hiç beddua etmem. Çok korkarım. Ama bugün çok beddua etmek istiyorum. Sonra kendime geliyorum. Nasıl sancılı bir dönemden geçiyoruz. Ormanlarımız yanıyor, memleketin ciğerleri yanıyor. 
İyi ya da kötü olmasının bir önemi yok dikkatimizi verdiğimiz her şey gerçekleşir. Tüm sözlerimiz kalp sesimiz iyi odaklanıp iyi seslenmeli. Düşüncelerimiz, kelimelerimiz, eylemlerimiz iyilik üzerine olmalı. 
Mantık, üç boyutlu dünyada görmek inanmaktır der. Mistik ise her zaman inanmak  görmektir der. 
Atom altı fizik, bilgelerin ve ilim sahibi kişilerin anlatmaya çalıştıkları bilgilerin doğruluğunu gözler önüne sermeye çalışır. Düşünceleri bu şekilde çekip çağırırız. Atom altı fizik bana Kuark’ı çağrıştırdı. Kuark fizikteki temel parçacıklardan biridir, proton ve nötronlar gibi hadronları oluştururlar. Atom çekirdeklerinin tamamlayıcı parçacıkları protonlar ve nötronlardır. Kuarkları ve kuarkların büyük güç ile etkileşimini parçacık fiziği inceler. Kuarkların karşı parçacıklarına antikuark denir. Kuarklar ve antikuarklar doğadaki dört temel kuvvet ile iletişime giren tek parçacıklardır. Bunlar kütleçekimi, elektromanyetizma, zayıf kuvvet ve güçlü kuvvet. Fizikçiler “kuarkların odaklanmış düşünceler sayesinde şekillendirilen atom altı parçacıklar” olduğunu söylerler. “Birey odaklanmayı bıraktığında parçacıklar ortadan kaybolur” derler. 
Düşünceleri, toplumsal birlik ve dayanışmayı bir arada tutabilmek için güçlü kuvveti kullanmalıyız. Kendi gerçeğimizi bedduadan uzak durup duaların gücüyle kendimiz yaratmalıyız. 
Toplum bilinci ve birlikteliği dirilişin en önemli temelidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum