Tamer Tuna etkisi
Reklam
Reklam
İhsan COŞKUN

İhsan COŞKUN

Tamer Tuna etkisi

13 Temmuz 2020 - 09:42

Dün Antalya futbolu adına kentin iki takımının karşı karşıya geldiği; kimilerine göre derbi, bana göre ise Antalya için ‘Futbol şöleni’ olarak yorumladığım bir gün yaşandı.
Kentin iki takımının Süper Ligde yer alıyor olması, Antalya futbolu adına çok önemlidir. Her ne kadar son dönemde hoş olmayan olaylar yaşanmış olsa da, Antalyaspor ile Alanyaspor karşılaşmaları Antalya futbolu adına ayrı bir heyecan demektir.  
Kupada oynanan karşılaşmadan sonra özellikle saha dışındaki yaşananlar nedeniyle Antalyaspor’un sahaya rakibine oranla çok daha motive bir şekilde çıktığını söyleyebiliriz.
Elbette futbolda motivasyon çok önemlidir ancak başarıyı sadece motivasyona bağlamak da bir o kadar yanlış olur.
Öncelikle şunu söyleyelim; Alanyaspor geçtiğimiz hafta almış olduğu Galatasaray galibiyetinin sarhoşluğunu üzerinden atamamış.
Antalyaspor ise Başakşehir maçın ardından eksik çıktığı Trabzon deplasmanından aldığı bir puanın morali ve motivasyonu ile sahaya çıkmıştı.
Takımda bir çok önemli oyuncu eksik olmasına karşın, gerek Trabzon deplasmanında gerekse Alanyaspor karşında izlediğimiz Antalyaspor için, “Bu takımda çok fazla eksik oyuncu var” diyemezsiniz.
Öncelikle bu konuda Tamer hocayı kutlamak gerekiyor.
Çünkü gerek Trabzon’da, gerekse Alanya karşısında sahaya çıkan çoğu oyuncu, Tamer hocanın takımın başına gelmesinin ardından, doğru dürüst forma şansı dahi yakalayamamıştı.
Ancak Tamer hocanın takıma ne kadar önemli katkı koyduğu, futbolcular üzerindeki etkisi ve kırmızı beyazlı takımın antrenmanlarda ne kadar iyi çalıştığının göstergesi, eksik kadronun dahi sahada hiç sırıtmadan oynayarak galibiyet almasında gizlidir.
Bu bir teknik direktör başarısıdır.
Diğer yandan Tamer Tuna; Doğukan ve Bünyamin’i her iki oyuncunun da alt yapıda oynadığı bölgelerde, yani alışık olduğu mevkilerde oynatıyor.
Böyle olunca da her iki oyuncunun da performansının çok daha yükseldiğini söyleyebiliriz.
Bugün sevindiğim noktalardan birisi de galibiyetin yanında; Bünyamin ve Doğukan’ın performansı ve Doğukan’ın yaptığı asist oldu.
Her zaman söylüyorum; Antalyaspor’un bu kente yıldız oyuncu getirmesine gerek yoktur. Bu kent kendi yıldızlarını yaratabilecek potansiyele sahiptir. Yeter ki bu yeteneklere sahip çıkalım, destekleyelim, sabredelim.
Karşılığını mutlak alırız.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum