Hak ettik ve kazandık
Reklam
Reklam
İhsan COŞKUN

İhsan COŞKUN

Hak ettik ve kazandık

17 Mart 2020 - 07:29

Tam dünyayı saran korona virüsünün gölgesinde futbol karşılaşmaları oynanıyor. Bu haftanın ardından belki de ligler ertelenecek. Seyircisiz oynanan maçların hem seyir zevki düştü, hem de gol oranları. Futbolun en güzel unsurunun taraftar olduğunu bir kez daha gördük. Taraftar tribünde olmadığı zaman insanın futbol karşılaşması izleyesi dahi gelmiyor. 
*****
Sivasspor karşılaşmasına gelecek olursak. 
Tamer Tuna, Sivasspor karşısına ofansif bir kadro ile çıktı. Orta sahada Fredy ve Hakan ikilisine görev veren Tamer hoca, hücum hattını ise Amilton, Podolski, Sinan Gümüş ve Jahovic dörtlüsünden oluşturdu. 
Sivasspor karşısına kazanmak için çıktığını daha kadroları elimize aldığımız zaman anladık. 
Karşılaşma başladıktan sonra da, daha maçın ilk dakikasından itibaren galibiyeti ne kadar istediğini herkese gösterdi. Daha 12 dakika geride kaldığında iki direkten dönen top ve bir VAR'dan geri dönen penaltı pozisyonumuz oluşmuştu. 
Rakip kalede etkili olmaya çalışan Antalyaspor her ne kadar golü bir savunma oyuncusu olan Veysel Sarı ile bulmuş olsa da, 90 dakikaya baktığımız zaman sahada iyi oynayan, rakibine tek pozisyon veren, galibiyeti isteyen ve hak eden bir Antalyaspor olduğunu söylemeliyiz. 
Son dönemde hepimiz tedirginiz. 
Korana virüsü salgını hepimizi korkutuyor. Kendimizi, ailemizi, sevdiklerimizi korumaya çalışıyoruz. Belirsizlik ise cabası. Böylesine kötü günlerde Antalyaspor'un bu galibiyeti hepimize ilaç gibi geldi. 
Moralimizi yükseltti, umut oldu. 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum