Atamayana Atarlar
Reklam
Reklam
Fahrettin Kayan

Fahrettin Kayan

futbol

Atamayana Atarlar

06 Nisan 2021 - 09:30

Bizi bizim taktiğimizle vurdular…
Haftalar sonra topa sahip olan, bolca pozisyona giren ama girdiği her pozisyonu cömertçe harcayan Antalya’mız… Hücum olarak oyunu oldukça geliştirdik ama topu 3 direğin arasından geçirememeye devam ediyoruz. Bütün maç onca pozisyon kaçar mi?  Gerçekten kaçtı inanılır gibi değil…
Haftalardır kontrollü, topu rakibe veren oyun anlayışımızla yakaladığımız pozisyonları gole çevirdiğimizin aksine bu hafta topun bizde olduğu, pozisyon bolluğunun bizde olduğu ama sonucun rakip lehine bittiği bir maçla haftalardır rakiplerin yaşadığı psikolojiyi bu hafta biz yaşıyoruz. 
Futbolun klişesi atamayana atarlar…!
Maçtan önce her iki takımada beraberlik verelim çıkmayalım deselerdi koşulsuz her iki takım da kabul ederdi ama günün sonunda ligde daha çok ihtiyacı olan Ankaragücü sonuca ulaştı. Bizim lig için korkulu rüya gördüğümüz günler geride kaldı. Puansal olarak riskimiz hala devam etse de ligin alt sıralarında ki takımların oyunlarına bakınca bizim için zor günler gözükmüyor. 
Bu yüzden yılların hasreti olan kupa finali ve Avrupa macerası kafalarımızı daha çok meşgul ediyor. Ligde alacağımız bir galibiyet ile ligi iyice tamamlayacağız ve Ersun hocanın elinde form tutmamış veya maç kondisyonu eksik oyuncuları kullanmaya başlayacağını düşünüyorum.
Ligde yaklaşık 43 günde 10 maç ile lig tamamlanacak arada birde kupa finalimiz var. Ligde nispeten rahat bir pozisyonda olmak kafa olarak takımı ve oyuncuları daha rahat davranmaya itse de bir an önce ihtiyacımız olan puanları bulup, bu sıkışık fikstürden psikolojimizi kurtarıp bizim için önem arz eden kupa finaline daha rahat adapte olmamızı sağlayacaktır. 
Milli takımdan sakat dönen Gökdeniz’in eksikliğini çok fazla hissedeceğiz derken Sidney Sam orada ki eksikliği hiç aratmadı. Bizim için bu sıkışık fikstürde Sidney Sam, Serdar Gürler gibi oyuncuların form tutması ve takıma kazanılması çok önemli…
Çarşamba günü evimizde Sivas maçında Nuri cezalı, Hakan ve Veysel’in sakatlıkları soru işaretiyken takıma ilave olacak Doğukan, Ufuk ve İmeri gibi oyuncuların performansı takımda ki gelecekleri içinde teknik heyete ışık tutacaktır.
Kombine alamadığımız, takımı canlı izlemeyi özlediğimiz bu günlerde; Başkan Mustafa Yılmaz ve yönetimin başlattığı kupa finali öncesi 5000 bayrak kampanyasıyla takıma az çok demeden katkı sağlamak gerekiyor. Hep beraber el birliğyle
“Şehir Senin, Takım Senin, Kupa Senin, HAYDİ ANTALYA”…

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Uğur Aydın
    1 hafta önce
    Kalemine sağlık bizde Antalya sporluyuz. Hep destek tam destek. Haydi Antalya