Reklam
Reklam

Eğitim uçağı düştü

Antalya'da düşen eğitim uçağında bulunan 3 kişiden pilot Levent Arslan olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan öğrenci Ataberk Gökmen ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti

Eğitim uçağı düştü

Antalya'da düşen eğitim uçağında bulunan 3 kişiden pilot Levent Arslan olay yerinde hayatını kaybederken, ağır yaralanan öğrenci Ataberk Gökmen ise kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti

Eğitim uçağı düştü
11 Haziran 2019 - 11:57

Manavgat ilçesi Kum mevkinde uçak kazası meydana geldi. Manavgat Atatürk Stadının arkasında bulunan pistten havalanan 172P TC-DBD tipi eğitim uçağı, havalandıktan 2 dakika sonra yaklaşık 300 metre ileride karpuz tarlasına düştü. Saat 14.40'ta meydana gelen olayı gören karpuz tarlasındaki vatandaşın ihbarıyla bölgeye çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi.  Antalya'da düşen eğitim uçağında ağır yaralanan öğrenci Ataberk Gökmen, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.
 
SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Karpuz tarlasına düşen tek motorlu eğitim uçağının içinde bulanan 3 kişiden pilot Levent Arslan olay yerinde hayatını kaybetti. Düşen uçakta bulunan ve ağır yaralanan Deniz Gün ve Ataberk Gökmen isimli iki genç ise olay yerinde yapılan ilk müdahalelerinin ardından çevredeki yakın hastaneye sevk edildi. Gün'ün Bilgi Üniversitesinde öğretim üyesi olduğu, Gökmen'in ise öğrenci olduğu öğrenildi.  Meydana gelen kaza ile ilgili olay yerinde jandarma ekipleri tarafından bariyer çekilerek, soruşturma başlatıldı.
Aynı olay geçen yıl da meydana geldi. 30 Ekim 2018 tarihinde Cessna 152 tipi TC KIM tescilli eğitim uçağı düştü ve 2 kişi hayatını kaybetti.
 
VALİLİKTEN AÇIKLAMA

 
Antalya'da düşen eğitim uçağına ilişkin Valilikten yapılan açıklamada, İstanbul Bilgi Üniversitesi Bölüm Başkanı Devrim Gün'ün tedavisinin devam ettiği belirtildi.
Manavgat ilçesi, Ulualan mevkiinde, stadyum yakınında Side Sivil Havacılık firmasına ait Cessna 172 P Tipi, TC-DBO adlı eğitim uçağı düşmüştü. Konuya ilişkin Valilikten yapılan açıklamada, "Olay yerine acilen ilk yardım ve jandarma ekipleri gönderilmiştir. Meydana gelen Kaza neticesinde; eğitim uçağı pilotu Levent Arslan kaza mahalinde vefat etmiş, uçakta yolcu olarak bulunan İstanbul Bilgi Üniversitesi Bölüm Başkanı Devrim Gün ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Öğrencisi Ataberk Gökmen isimli şahıslar yaralanmıştır. Yaralılar ileri tetkik ve tedavi için hastaneye kaldırılmıştır. Hastanede yapılan müdahalelere rağmen Ataberk Gökmen hayatını kaybetmiş, Devrim Gök’ün tedavisi devam etmektedir" denildi.