Reklam
Reklam

CORONA SALGINI ITB’Yİ ERTELETTİ

Antalya turizmi için son derece önemli olan ve dünyanın en büyük turizm fuarı olarak kabul edilen ITB Berlin Fuarı korona virüs salgını nedeniyle iptal edildi

CORONA SALGINI ITB’Yİ ERTELETTİ

Antalya turizmi için son derece önemli olan ve dünyanın en büyük turizm fuarı olarak kabul edilen ITB Berlin Fuarı korona virüs salgını nedeniyle iptal edildi

CORONA SALGINI ITB’Yİ ERTELETTİ
03 Mart 2020 - 08:13

Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB) korona virüsü nedeniyle iptal edildi. Alman Turizm Endüstrisi Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB) korona virüsü nedeniyle iptal edildiğini açıkladı.
Bu yıl 54.’sü düzenlenmesi planlanan Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB), korona virüsünün yayılmasını önlemek amacıyla iptal edildi.
 
4-8 MART PLANLANIYORDU
Alman Turizm Endüstrisi Federal Birliği Başkanı Michael Frenzel, fuarın iptal edildiğini duyurduğu açıklamada, “Aldığımız karar ne kadar acı verici olsa da aynı zamanda tek doğru karar ve sorumluluk gerektiren bir eylemdir. Konuklarının güvenliği ve sağlığı turizm sektörünün için en büyük öncelik olmuştur. Gelecekte de seyahat özgürlüğünü sağlamak için, insanların ve şirketlerin çıkarına yönelik birincil hedef, korona virüsünün hızlı bir şekilde korunmaları olmalıdır. Dünyanın en büyük seyahat fuarı ITB'nin iptali, endüstri için zor ve ekonomik bir kesintiyi temsil ediyor, ancak şartlar altında, virüsün daha fazla yayılma riskini azaltmak için gerekli bir önlemdir” ifadelerini kullandı. Dünyanın en büyük turizm sektör temsilcilerini bir araya getiren Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı’nın (ITB) 4-8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanıyordu.
 
İNTERNET SİTESİNDEN DUYURDU
Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği de (TÜRSAB) Uluslararası Berlin Turizm Borsası Fuarı (ITB) korona virüsü nedeniyle iptal edildiğini resmi internet sitesinden duyurdu. Sitede yapılan duyuruda,  “Almanya Sağlık Bakanlığı, dünyanın en büyük turizm organizasyonlarından biri olarak kabul edilen ITB Berlin Fuarı ile ilgili kararını verdi. Yapılan toplantının ardından, koronavirüs endişesi sebebiyle 4-8 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlanan ITB Berlin Fuarı’nın iptal edildiği açıklandı. Konu ile ilgili detaylı bilgilendirme yapılacaktır. Üyelerimize saygıyla duyurulur” açıklaması yapıldı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum