Reklam
Reklam

CHP'LİLER TATİLDE Mİ?

CHP Antalya İl Danışma Kurulu Çağlayan Spor Salonu’nda gerçekleşti. Katılımın hayli az olması ve boş koltukların bulunması partililer tarafından tepki ile karşılanırken, CHP’liler tatilde mi? yorumlarının yapılmasına neden oldu

CHP'LİLER TATİLDE Mİ?

CHP Antalya İl Danışma Kurulu Çağlayan Spor Salonu’nda gerçekleşti. Katılımın hayli az olması ve boş koltukların bulunması partililer tarafından tepki ile karşılanırken, CHP’liler tatilde mi? yorumlarının yapılmasına neden oldu

CHP'LİLER TATİLDE Mİ?
09 Ağustos 2015 - 11:55 - Güncelleme: 09 Ağustos 2015 - 11:58

CHP Antalya İl Danışma Kurulu dün 300 üyenin katılımıyla gerçekleşti. Belediye başkanlarından sadece Ümit Uysal ve Turgay Genç’in katılması tepkilere neden oldu. Milletvekilleri kadrosundan 1 fire verilen kurul toplantısına, Devrim Kök katılmadı. İlçe başkanlarından sadece Muratpaşa, Döşemealtı, Kepez ve Manavgat kurulda yer aldı. 15 İlçe Başkanı Danışma Kurulu’nda da yer almazken, Meclis üyelerinin yüzde 90’ının da olmaması CHP’liler tatilde mi sorusunu akla getirdi.

 

‘UNUTMAYIN AYNI DAVANIN ÜYESİYİZ’

CHP Antalya İl Danışma Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan İl Başkanı Semih Esen, “CHP sadece bir siyasi parti değildir. Biz bu bağlamda sadece siyasi parti üyesi değiliz, bir davanın yoldaşlarıyız. Özetle bizim davamız, sadece partiyi iktidara getirmek değil, ülkeyi; çağdaş medeniyetler seviyesine getirmektir. Demokrasi çarkının paslanmış ve dönmeyen haline baktığımızda işimiz çok zor. Böyle bir ortamda, omuz omuza birlik ve beraberlik içinde olmamız gerekiyor. Birbirimizi sevmemiz lazım. Zaman zaman fikir ayrılığına düştüğümüzde, aynı davanın üyesi olduğumuzu unutmamalıyız. Sözde değil, özde olmalı. Geçtiğimiz seçim dönemi, oldukça önemliydi. Özgürlükçü ortamdan yoksunduk ve bu seçimlerden çok iyi sonuçlar almak üzere çalıştık ama karşımızda devletin gücünü sonuna kadar kullanan bir güç vardı. Kaymakamlar, veliler AKP’nin sözcülüğünü yapmak için savaşıyorlardı. Biz oylarımıza sahip çıktık, yaklaşık 200 avukatla sandıklarımızı korumaya çalıştık. Bugün burada geçtiğimiz seçimi, yaptığımız doğruları, yanlışları değerlendirmek için burada toplanmaktayız” dedi. 

 

GÜN BİRLİK GÜNÜ

CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Yılmazın da söz aldığı kurulda, ‘sadece pankart asmak için değil, siyaset yapmak için de buradayız’ sözleri salondan alkış aldı. İl Gençlik Kolları Başkanı, “13 yıllık bir körelme dönemindeyiz. Bu dönemde yoksulları, daha yoksul zenginleri daha zengin yapan bir zihniyetin yönetiminde. Burada söz alma hakkına sahip olmamın vesilesiyle gezi şehitlerine selam gönderiyorum. Yoksul ailelerin yüreğine ateş düştü. Suriyeli aileler yürütülen yanlış politikaların bedelini ödüyor. Her gün yüreğimiz yanıyor, her geçen gün terör en üst seviyeye tırmanıyor. Böylesi bir dönemde bir Cumhuriyet Halk Partilinin başka bir Cumhuriyet Halk Partili ile sürtüşmesi olamaz, çünkü gün birlik günü” diye konuştu.

 

GENÇLERİ SİYASETİNİZ İÇİN KUTUPLAŞTIRMAYIN!

CHP İl Danışma Kurulu’nda gençleri korumaya ve birliğe davet eden Gençlik Kolları Başkanı Gökhan Yılmaz “Biz gençlik kolları olarak, arkadaşlarımızla Antalya’da gençlik kollarını nasıl daha güçlü hale getiririz bunun çabasını veriyoruz. Kimseyi kırmadan, dökmeden bir siyasi yol izleyeceğiz. Bu konuda sizlerden de bir ricamız var, hiçbir genci kendi siyasetiniz için kullanmayın, kutuplaştırmayın. Elbette destekçileriniz olacaktır, biz geçleri birbiriyle düşman hale getirmeyin. Biz gençler olarak daha etkin olmak istiyoruz, bizim de söyleyecek sözlerimiz var çünkü seçim çalışmalarında bizde canımızı dişimize takıyoruz, çünkü 20’liyaşlarında asılanlar biziz. Biz gençler olarak varız, biz gençler bu kadar bedel ödüyorsak bizim de söz söylemeye hakkımız var. Buradan tüm CHP’li gençlere sesleniyorum, biz kimseyi ötekileştirmeden bir yola çıktık. Bu yolda sen ben yok, CHP gençliği var. Gelin CHP gençliğini beraber inşa edelim, gelin hep beraber parti bayrağımızı daha üste çıkartalım, gelin geleceğimizi çalanlardan hesap sorarlım, gelin CHP’li gençler olarak bu ülkeyi yaşanacak bir Türkiye yapalım” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum