Reklam
Reklam

Yapılandırmadan faydalanamadık

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hürses’e özel röportaj veren Başkan Öztürk, Türkiye Bankalar Birliği’nin kulüplere sağladığı yapılandırmadan yararlanamadıklarına söyledi

Yapılandırmadan faydalanamadık

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hürses’e özel röportaj veren Başkan Öztürk, Türkiye Bankalar Birliği’nin kulüplere sağladığı yapılandırmadan yararlanamadıklarına söyledi

Yapılandırmadan faydalanamadık
09 Ekim 2019 - 15:37

Konuşmasına ilk 7 haftayı değerlendirerek başlayan Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, “İlk hafta galibiyetle başladık, ondan sonra 4 hafta galibiyet gelmedi. Son haftada deplasmanda Fenerbahçe’yi yenmek çok güzel oldu. Baktığımız zaman başkanlık dönemimdeki en güvendiğim, inandığım takım bu sene mevcut. İlk başkanlık dönemimde 5’inci olduk. Takımın kalitesi bir yere kadar etkiliyor ama takım kimyası iyi seviyedeydi. Bu sene de onu görüyorum, inşallah bu senede daha iyisi olacak” dedi.
 
TAKIM KİMYASINI BOZMAYACAK OYUNCULAR
Takıma katılan yeni oyuncuların henüz ısınma aşamasında olduğunu ifade eden Başkan Öztürk, özellikle forvet bölgesine transfer edilen Gustavo Blanco ve Gelson Dala’nın alışma devresini aştıktan sonra, çok daha iyi olacaklarını dile getirdi. Öztürk, “Sol beke transfer ettiğimiz Eren, Atıf Chahechouhe forma girmeye başladı. Doğru karakterde oyuncular aldığımızı düşünüyorum. Takımın kimyasını bozmayacak, üstüne koyacak oyuncular aldık” diye konuştu.
 
UZUN SÜRELİ ÇALIŞMAK İSTİYORUZ
Takımın Teknik Direktörü Bülent Korkmaz ile uzun süre birlikte çalışmak istediklerine dikkat çeken Ali Şafak Öztürk, söylenenlerin aksine hiçbir teknik adamla görüşmediklerini söyledi. Şafak Öztürk, “Sadece ismi geçen Mehmet Özdilek özelinde değil, hiçbir teknik direktörle ne bir görüşmemiz oldu, ne de aklımızdan geçti. Biz sezon öncesi bir planlama yaptık, hocamıza da inandığımızı söyledik. Onunla da iyi bir ilişkimiz var, uzun süre çalışmak istiyoruz. Ona ve ekibine de çok güveniyoruz. Kendisiyle iletişimiz çok iyi seviyede, kulüpçü bir insan. Kulübümüze daha çok katkı verebileceğini düşünüyoruz. Bir iki maç kötü gitmeyle hocamızı değiştirmeyi düşünmüyoruz” şeklinde konuştu.
 
ALT YAPININ ÖNEMİ
İlk dönemde Menez ve Nasri gibi yıldız oyuncuları kadrolarına katmalarının Antalya’nın adının daha da duyulması için olduğunu belirten Öztürk, bu dönemki hedeflerinin ise alt yapıdan çıkarabildikleri kadar genç futbolcu çıkarmak olduğuna dikkat çekti. Öztürk, “İlk dönemde daha ileri bir planlamayı önde tutacağımız bir sezondu. Dönemin Büyükşehir Belediye Başkanıyla beraber görüşmelerimizde, artık takımı biraz daha Avrupa’da tanıtımın önünü açabilecek yapılanmaya gitmenin ve bunun Antalya şehrinin önünü açabileceğini düşündük. Uzun süreçte hem tanıtıma, hem de Avrupa’da oynayarak sportif başarıyla gelebilecek bir planlama düşünmüştük ama öyle olmadı, işler ters gitti. Bu da Antalya için yapılmış bir hamleydi. Şimdi de tekrar özümüze dönüp, gençlere ve geleceğe yatırıma planlamayı daha ön planda tutuyoruz.  Genç oyuncu sayımız gittikçe artıyor. Daha önceden Doğukan, Bahadır, Harun varken, şimdi ise Ufuk Akyol, Paul Maikuru eklendi” ifadelerini kullandı.
 
HEDEF HER MAÇI KAZANMAK
Antalyaspor olarak hedeflerinin her maçı kazanmak olduğunu belirten Ali Şafak Öztürk, “Hedef denildiği zaman Türkiye’de konuşmayı seviyoruz. Bir baskı unsuru oluyor ya da tam tersi hedefsiz takım yakıştırması yapılıyor. Antalyaspor olarak hedefimiz bütün maçlarımızı kazanmak. Baktığınız zaman Fenerbahçe, o maçta da hedef kazanmaktı ve çıktık kazandık. Zaten bütün maçlarımızı kazanırsak ya da bu sayıyı en üstte tutarsak, ya şampiyonluk gelir ya da Avrupa’ya gitme şansı gelir. Bizim hedefimiz mümkün olduğunca ligi iyi bir yerde bitirmek. İlk senemizde 5’inci olduk, geçen sene 7’nci olduk. İkisinde de Avrupa’yı kıl payı kaçırdık. Bu sene inşallah Avrupa senesi olur” şeklinde konuştu.
 
UFUK VE BAHADIR İZLENİYOR
Ufuk Akyol ve Bahadır’ın milli takım yetkilileri tarafından izlendiğini ve bu performanslarını sergilemeleri halinde aday kadroya çağrılabileceğine dikkat çeken Başkan Öztürk, “Bu bir süreç ve etken var. Özellikle iki oyuncumuzdaki kaliteyi gördüklerini biliyorum. İnşallah iki oyuncumuzda bu performanslarını devam ettirecekler ve inşallah milli takımda 3 ve daha üstü oyuncumuz olur. Şuan için bir üzüntümüz yok ama bu performansları devam eder ve çağrılmazsa o zaman üzüntümüz olabilir. Milli takımı hak ediyorlar ama biraz daha üstüne koyarak iyice hak etmeliler” dedi.
 
 
KULÜBÜN BORCU 400-450 MİLYON TL ARASINDA
Kulübün şuan mevcut borcunun 400-450 milyon TL arası olduğunu vurgulayan Öztürk, “Bizim şuan 400-450 milyon TL arası bir borcumuz var. Bu rakam Anadolu takımları için ciddi bir borç. Bursaspor’dan sonra en çok borcu olan Anadolu takımı biziz. Borcu eritici hamleler yapıyoruz. Oyuncu satışları başladığında, genç oyuncuları oynatmaktaki hem maliyet düşüklüğü hem de söylediğim bonservis kazançlarımızla bu borç düşecektir. Borcun eritilmesi için hamleler yapılacaktır ama geçmiş borçlardan gelen, kulübü devraldığımızda bakıyoruz ki borcumuz 200 milyon TL’ydi. Belirli bir gelir gideriniz de eksi yazan hanelerden dolayıydı ve buradaki ana etkenlerden bir tanesi de borcu kapatmak için alınan kredilerdi. Kredi almadan da zaten kapatamıyorsunuz. Kredinin de bir faiz durumu var. Zaten takımdan da beklenen bir performans getirisi olmalı ki, alta düşme riskini yaşamasın ve ileriye oynayabilsin. Şuan iyiye giden bir mali tablomuz var ama özellikle bunu biraz daha geliştirdikçe, oyuncu satışlarını ve genç oyuncu yatırımını fazlalaştırdıkça getiri olarak beklentimiz yüksek” ifadelerini kullandı.
 
YAPILANDIRMADAN FAYDALANAMADIK
Türkiye Bankalar Birliği’nin kulüplere sağladığı yapılandırmadan yararlanamadıklarına vurgu yapan Ali Şafak Öztürk, “Bize bu uygulama yapılmadı. Konuştuk ama tam nedenini de bilmiyorum, bazı kulüplerle yapılmadı. Bu kulüplerden bir tanesi de biziz. Yapılandırmayla da ilgili açıkçası bence olması gereken bir yapıyla çıkıp, bütün kulüplere uygulanması gibi bir durum söz konusu olmalıydı ama orada kulüp bazında yapılandırma yapılmaya başladığı anda konu farklı yerlere gitti. Bize yapılmadı ve biz kendimiz sadece elimizi değil, bedenimizi taşın altına koyduk. Bu takımı borçsuz bir takım haline getirmek istiyoruz ama bunun içinde şartların doğru olması lazım. Biz yolumuza bakıyoruz ama açıkçası yapılandırılmanın yapılmasını isterdik” dedi.
 
AMACIMIZ GELİRLERİ ARTTIRMAK
Stadyuma 2 yıl önce OPET isminin verilmesinin gündeme gelmesinin ve isim sponsoru olarak verilmemesine açıklık getiren Başkan Öztürk, “O dönem isim hakkı için olan bedeli aile olarak Antalyaspor’a verdik. Antalyaspor o bedeli kazandı ama biz isim sponsorluk hakkını kullanmadık. Bu sene de bir istasyon yatırımımız oldu ve orada da bir bedel verildi. İstasyonun bedeli için verilen bir bedelde de aynısını yaptık. Sponsorluklarda bizim düşüncemiz; forma göğüs sponsorluğumuz var ama keşke orada da bizimkinden daha iyi bir teklif gelse de başkalarına verebilsek. Bizim zaten desteğimiz var ve devam edecek. Şirketlerimizin zaten getirisi çok fazla, o yüzden inşallah doğru sponsorluk imkanları gelsin istiyoruz” dedi.
 
YARDIM KAMPANYASI YAPILACAK
Aralık ayında bir yardım kampanyası yapacaklarına dikkat çeken Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, “Bu durum bir süredir görüşülüyordu. Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Ersoy’la beraber aralık ayında bir gece düzenlemeyi planlıyoruz. Burada insanların, bütün olması gerekiyor. Açıkçası bazen başka şehirleri kıskanabiliyorum. Oralarda iş yapan, iş adamları çok ciddi seviyelerde yardım yapabiliyorlar ve çok ciddi kenetlenme oluyor. Hem politikacısıyla, hem iş adamlarıyla, taraftarıyla bir bütünlük sağlayıp, daha iyiye götürebiliyor. Bunu biz Antalya’da yaparak daha iyiye götürmek istiyoruz. Antalyaspor olarak, Antalya olarak bütünleşip kulübe maksimum desteği vermemiz gerekiyor. Burada çalışan, para kazanan bütün iş insanları ve buradan gelir elde eden vatandaşlarımızın asli görevlerinden bir tanesi budur. O bütünleşmeyi bizim de sağlamamız lazım. Maalesef bu biraz eksik ama bunu maksimum seviyeye çekmek istiyoruz” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum