TAŞ: BİZİM TAVRIMIZ NETTİ

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Muratpaşa Belediyesi'nin kamu alanını ticari alana dönüştürerek satmasına yönelik meclis kararıyla ilgili "Bu konuda bizim ‘ret’ oyu kullanacağımız önceden belliydi"dedi

TAŞ: BİZİM TAVRIMIZ NETTİ

AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Muratpaşa Belediyesi'nin kamu alanını ticari alana dönüştürerek satmasına yönelik meclis kararıyla ilgili "Bu konuda bizim ‘ret’ oyu kullanacağımız önceden belliydi"dedi

 TAŞ: BİZİM TAVRIMIZ NETTİ
14 Ocak 2020 - 08:39

Ak Parti İl Başkanı Taş, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü ve AK Parti Muratpaşa İlçe Başkanı Alparslan Belin, büyükşehir belediye meclis üyeleri, il başkanlığında basın toplantısı düzenledi. Büyükşehir Belediye Meclisi’nde önemli gelişmeler yaşandığını hatırlatan Taş, partilerinin ilkesel duruşu gereği meclise Muratpaşa Belediyesi’nin getirmiş olduğu karara gruplarıyla birlikte ‘hayır’ oyu verdiklerini söyledi.
 
ÖNCEDEN BELLİYDİ
Muratpaşa bölgesinde kamu arazisinin ticari alana çevrilip satışına ilişkin Muratpaşa Belediyesi’nin getirmiş olduğu kararı aktaran Ethem Taş, “ Bu karar 2 aydır gündemimizde, komisyonda görüştük, o gün de büyükşehir belediye meclis gündemine geldi. 9 kişilik imar komisyonu ekibi var Komisyondaki 3 üyemizle karara ret oyu kullandık. Bu konuda bizim ‘ret’ oyu kullanacağımız Antalya menfaati adına ‘hayır’ oyu kullanacağımız daha önceden belliydi. Buna rağmen birileri bu konuyu ısıtıp büyükşehir belediyesi meclis gündemine getirdiler.” dedi.
 
2 MİLYAR BORÇ NE BORCU
Muratpaşa Belediyesi’nin kamusal alanı ticaret merkezi haline getirip satmaya çalıştığını dile getiren Taş, “ Bunun üzerinden de 2 milyar borç yüküyle karşı karşıya bırakıldık diyor. 2 milyar borç Türkiye’deki tüm belediyelerin borcu mudur, bu neyin rakamı, nasıl hesaplamış? Belediyenin borçlarını, kamu alanlarını millete tahsis edilmiş yerleri ticari merkezler oluşturup, satarak borçlarını ödeyecekse belediye başkanlarımızın o makamlarda durmasına gerek yok. İlan reklam emlak vergisi gelirleri. Proje üretmeleri gerekiyor. Yaptıkları projelerle milletin önünü açmaları gerekiyor.” ifadelerine yer verdi.
 
KIRCAMİ'YE 'EVET' DEDİK
Kırcami’de milletin menfeatine olan karara hiç düşünmeden ‘evet’ dediklerini anımsatan Taş, “Bizim amacımız Kırcami’deki imar konusunun düzeltilmesi. Bu konuda şuan hem Muratpaşa Belediyesi hem de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nde olduğu için bu konu CHP’nin sorumluluğundadır. Bu konuda biz milletimizin Antalya’mızın bu sorunu halletmek için Kırcami’yle ilgili gelecek karara anında evet deyip gönderiyoruz.”ifadelerine yer verdi.
 
 KARAYA MI OTURDU
 
Cuma günkü karara kendi partisinin yanında İYİ Parti’nin de ‘hayır’ dediğini vurgu yapan Ethem Taş, “Böcek, Büyükşehir Belediye Meclisi'ni yönetemiyor musun? İttifakta aranızda bir çatlak mı var? Yerelde iktidardasınız aranızda bir problem mi var? Meclisi Millet İttifakı olarak yönetemiyor musunuz? Ey Muhittin Böcek CHP’ büyükşehirde karaya mı oturdu? Bunu merak ediyorum. Biz geçen dönemde AK Parti grubu olarak aldığımız tüm kararları net şekilde ya kabul ya ret şeklinde geçirdik.”dedi.
 
İYİ PARTİ'YE TEŞEKKÜR
Kendi aralarında CHP ile İYİ Parti’nin sorun olduğunu ve anlaşamadıklarını görüyorum” diyen Taş, “ Bu aleni şekilde cuma günü ortaya çıktı. Bizim tavrımızda Antalya’nın menfaatine yanımızda duran diğer partiye teşekkür ediyorum. Denetim komisyonu seçildi. 2 AK Parti, 2 CHP, 1’de İYİ Parti’den arkadaşımız seçildi. Belediyenin ihalelerini ve diğer satışlarını denetleyecekler. İYİ Parti ve CHP’ye şunu teklif ediyorum. Büyükşehir meclisinde en yüksek oyu alan arkadaşımızı denetim komisyonu başkanı yapalım. En fazla oy alan meclisin güvendiği isme destek vermeye hazırız. Biz en fazla oy alan denetim komisyonuna seçilen diğer partiden de olsa arkadaşımızı desteklemeye hazırız.” ifadelerine yer verdi. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum