Reklam
Reklam

'Kalkışma- 24 Saat' buluşması

Doğan Haber Ajansı Akdeniz Bölge Müdürü, 20 yıllık gazeteci Salih Uçar'ın, Cinius Yayınları'ndan çıkan kitabı 'Kalkışma- 24 Saat' lansmanı geçtiğimiz gün Rixos Downtown Hotel'de yapıldı

'Kalkışma- 24 Saat' buluşması

Doğan Haber Ajansı Akdeniz Bölge Müdürü, 20 yıllık gazeteci Salih Uçar'ın, Cinius Yayınları'ndan çıkan kitabı 'Kalkışma- 24 Saat' lansmanı geçtiğimiz gün Rixos Downtown Hotel'de yapıldı

'Kalkışma- 24 Saat' buluşması
11 Nisan 2018 - 12:09

Çok sayıda belge ve görselle darbe girişiminin olduğu gecenin bir başka boyutuna ışık tutan kitabın lansmanına, yaklaşık 600 davetli katıldı. İş, sanat, spor, siyaset, medya ve bürokrasi dünyasından insanları buluşturan lansmana Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, eşi Ebru Türel, Antalya Milletvekilleri Mustafa Köse ve Gökcen Özdoğan Enç, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cengiz Yıldız, İl Emniyet Müdür Vekili Ramazan Taşır, Ak Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, MHP İl Başkan Vekili İsmet Tunç, İYİ Parti İl Başkanı Nizamettin Sağır, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Finike Belediye Başkanı Kaan Osman Sarıoğlu, Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, sinema sanatçısı Ahmet Mekin  katıldı.

KIZI CEYLİN'E TEŞEKKÜR

15 Temmuz darbe girişiminin Türkiye Cumhuriyeti tarihindeki en önemli hadiselerden biri olduğunu belirten gazeteci, yazar Salih Uçar, "Bu kalkışma kuvvetli bir demokratik refleksle püskürtülmüştür. Bu refleks, büyük bir toplumsal mutabakat halinde Türkiye'nin her bir köşesinde kendisini ortaya koymuştur. Kitabımda da Antalya'dan başlayıp Marmaris, İstanbul, Ankara ve Samsun'a uzanan süreçleri kaleme aldım" dedi. Kitabını 12 yaşındaki kızı Ceylin'e ithaf ettiğini belirten Uçar, "Kitabımı kızım ve onun nezdinde bütün çocuklara adadım. Dilerim ki onlar bir daha darbelerle yüzleşmez" diye konuştu.

15 TEMMUZ KAYIT ALTINDA

Törende konuşan Vali Münir Karaloğlu ise "Şehirde 15 Temmuz'u hep beraber yaşadık. Biz ne yaşandığını biliyoruz. Ama bizimle yok olmaması için mutlaka kayıt altına alınması gerekiyordu. Belki 15 Temmuz gecesi şehir bazlı ne yaşandığı ilk defa bir kitapta toplanmış oldu. Ben Salih Bey’i kutluyorum. Belki o gecenin en önemli şehirlerinden birisi Antalya'ydı. Bunların kayıt altına alınması, tarihe not düşülmesi önemliydi. Güzel bir çalışma olmuş gerçekten okurken de keyif alarak, sıkılmadan, akıcı üslupla okunan bir kitap olmuş. Yazarımızın ellerine sağlık” şeklinde konuştu.