Reklam
Reklam

Göztepe maçına hazırız!

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, yeni sezonda ilk maçlarında Göztepe'yle karşılaşacaklarını belirterek, hazır olduklarını söyledi. Korkmaz, "Hedef maç kazanmak ve genç oyuncu kazandırmak" dedi

Göztepe maçına hazırız!

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, yeni sezonda ilk maçlarında Göztepe'yle karşılaşacaklarını belirterek, hazır olduklarını söyledi. Korkmaz, "Hedef maç kazanmak ve genç oyuncu kazandırmak" dedi

Göztepe maçına hazırız!
17 Ağustos 2019 - 11:27

Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, 2019-2020 Cemil Usta Spor Toto Süper Lig’in ilk haftasında deplasmanda oynayacakları Göztepe maçı öncesi Atilla Vehbi Konuk Tesisleri’nde gazetecilerle bir araya geldi. Deneyimli teknik adam Korkmaz, takımda çok sayıda eksik oyuncu olduğunu ancak transfer döneminde de transfer yapmak için transfer yapmayacaklarını dile getirdi. Korkmaz, ayrıca hedeflerinin alt yapıdan en az 5 oyuncuyu A takıma kazandırma hedeflerinin olduğuna dikkat çekti.
 
Bütün takımlara iyi bir sezon dileyerek konuşmasına başlayan Antalyaspor Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, “Bu sezon inşallah Antalya için hayırlı olur. Geçmiş sezonla ilgili hep zor diyorduk. Çok şükür üstesinden geldik. İyi bir puanla iyi bir yer de bitirdik. Geçen sezon böyle durum oluşunca bu sezonla bizimle ilgili beklentiler fazla. Zorluk derecemiz arttı diyebilirim. İnşallah bu sezon da geçen sezon gibi iyi geçer” dedi.
 
SAHAYA 11 KİŞİ ÇIKACAĞIZ

Sezonun ilk haftasında deplasmanda Göztepe ile oynayacaklarını dile getiren Korkmaz,  “Takım olarak, fizik olarak, taktik olarak maça hazır olduğumuzu söyleyebiliriz. Sakatlıklarımız var tabi istemediğimiz sakatlıklar oldu. Amilton, çime takıldı, problemi var. Yarın daha net ortaya çıkacak, oynamama durumu olabilir. Genel anlamda Bolu kampında sakatlık dönemini geçiren Atıf olsun, Doğukan, Tarık olsun takımla birlikte çalışmaya başladılar. Onlarında durumlarına bakacağız. Genel anlamda birini kullanabileceğiz, on bir olarak. Öyle ya da böyle 11 kişi sahaya çıkacağız. Hedef maç kazanmak bizim düşüncemiz bu, bir de genç oyunca kazanmak. Güçlü bir takım olursa bu oyuncuları kazandırmak daha kolay olur” şeklinde konuştu.
 
ALT YAPIDAN EN 5 OYUNCU

Geçen sene Avrupa Kupaları’na katılmanın son anda kaçtığını ifade eden Bülent Korkmaz, “Taraftarın istemesi doğal. Ne istese hakkıdır. Gerçekten özellikle iç sahada ve deplasmanlara gelen taraftarlar sonuna kadar bizi desteklediler. Zor bir süreç, geldiğimden beri söylüyorum. Önemli olan Antalyaspor’un iki üç senelik planlamasında doğru adımlar atmak. Adımları atarken de genç oyuncular çıkarabilmek, genç oyuncu çıkarmak ve oynatmak gerekiyor. Bütçenizi belirleyeceksiniz o bütçeyi aşarsanız cezalar kesilecek. Daha önce olması gereken alt yapı düzeni maalesef şimdi yeni yeni oluşmaya başladı. Buraya bir oyuncu çıkardığımız zaman önemli bir şey. Bizde bunu yapmaya çalışıyoruz. Alt yapıda potansiyeli olan iyi oyuncular var, onların gelişimini sağlayıp oynatmayı düşünüyoruz. İki sene sonraki hedefimiz, Antalyaspor onbirinde en az 5 tane oyuncu olmasını düşünüyoruz ve çabalıyoruz” diye konuştu.
 
YAPMIŞ OLMAK İÇİN TRANSFER YAPMAYACAĞIZ

Teknik direktörlerin her zaman oyuncu isteyeceğini belirten Korkmaz, “Takımın daha iyi olması için bunlar gayet normal. Bizde bu yönde çalışıyoruz. Geçen sene sezonun ikinci yarısından itibaren bu planlamayı yaptık. Mevkileri belirledik ve oyuncuları da izledik. Oyuntu transferi yapmak gerçekten çok zor. Bazen oyuncudan, bazen menajerinden bazen de kulüpten sorun çıkıyor. Çok uğraşıyor ve çabalıyoruz. Son anda imzaya geliyor maalesef farklı senaryolar dönüyor. Türkiye’de çok menajer var onlarla uğraşmak çok zor oluyor. Bu zorluklardan dolayı anlaşacağımız çok oyuncuyla anlaşamadık. Bu kulübün bir bütçesi var ve o bütçeyi aşmayı düşünmüyoruz. TFF tarafından takip ediliyoruz. Her türlü denetleneceğiz. Transfer yapmak için transfer yaptırmayı düşünmüyorum. ” dedi.
 
ZEKİ OLAYI ORTAK KARAR

Zeki Yıldırım ile yaşanılan duruma açıklık getiren Deneyimli Teknik Direktör Korkmaz, “Bir oyuncuyu alırken ne kadar zorlanıyorsanız, bir oyuncuyu da yollarken zorlanıyorsunuz. Zeki buranın alt yapısından yetişen çok değerli bir oyuncu, bu Yekta için de geçerli. Bu kulüple ortak kararımız. Bu kararı alırken zorlandık. Profesyonellik böyle bir şey dolayısıyla genel anlamda böyle bir karar alındı. Bu kararda kamuoyuna bildirildi” ifadelerini kullandı.
 
HEDEF; MAÇ KAZANMAK

Uzun planlama da Avrupa kupaları hedeflerinin olduğuna dikkat çeken Korkmaz, “Taraftar nasıl istiyorsa, yönetim de başkan da bunu ister. Başkanın buraya gelme hedefi, gelecekle ilgili Avrupa’da oynamak, kupa kaldırmak ve ya üst sıralara oynamak. Bu uzun vadede böyle olmalı. Olmazsa olmaz. Uzun planlamada bunu bende düşünüyorum ama bu çok kolay olacak bir iş değil. Bunun için uğraşıyoruz. Herkes hedefiniz ne, kaç puan gibi sorular soruyor. Maç kazanmak, maç kazandıkça birçok şey ortaya çıkacak” diye konuştu.
 
BU SENE ZOR OLACAK

Bu senenin zor geçeceğini vurgulayan Bülent Korkmaz, çok karakterli oyunculara sahip olduğunu söyledi. Korkmaz, “Transferlerde geldiği zaman o daha da bir avantaj olacak. İyi bir takımımız var o zaman daha iyi bir takımımız olacak. O zaman hedeflere ulaşmak geçen seneye göre daha kolay olacak ama yine de zor olacak. Zor bir lig, zor maçlar olacak, her maçımız zor. Dolayısıyla bu sene de zor olacak. Ben burada genç oyuncu çıkardığım zaman hem maddi hem manevi olarak çok şey ortaya çıkarmış oluyoruz. Ben günü kurtarmaya yönelik burada değilim. Sonuca bağlı bir teknik direktörüz ama geleceği düşünen bir teknik direktörüm. Antalyaspor’un geleceğini düşünen biriyim” dedi.
 
TÜRK FUTBOLU ALT YAPI İLE GELİŞİR

Yabancı sınırı hakkında görüşlerini belirten Bülent Korkmaz, üretmeden yabancı sınırının konuşulmasına gerek olmadığını ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum