casino siteleri
Reklam

Antalya'nın Altın Çocukları'na plaket

ANTALYA'da 2021-2022 spor sezonu ve eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası organizasyonlarda derece elde eden 517 sporcuya plaket takdim edildi

Antalya'nın Altın Çocukları'na plaket

ANTALYA'da 2021-2022 spor sezonu ve eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası organizasyonlarda derece elde eden 517 sporcuya plaket takdim edildi

Antalya'nın Altın Çocukları'na plaket
17 Haziran 2022 - 10:44 - Güncelleme: 17 Haziran 2022 - 10:44

Antalya Valiliği, Antalya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde, Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri'nde yer alan futbol sahasında 2021-2022 spor sezonu ve eğitim öğretim yılında ulusal ve uluslararası organizasyonlarda derece elde eden 203'ü kulüp ve ferdi, 314'ü öğrenci olmak üzere 517 sporcuya, antrenörlerine ve ailelerine yemek ikram edildikten sonra sporculara plaket takdim edildi. Organizasyona Antalya Valisi Ersin Yazıcı, İl Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, Eskrim Federasyonu Başkanı Murat Atalı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan ve İl Jandarma Komutanı Tuggeneral Yavuz Özfidan katıldı.


Altın gençlerle birarada olmaktan dolayı gurur duyduğunu dile getiren Vali Ersin Yazıcı, "Bu gururu yaşatan kitleyle bir arada olmak hayatımda en mutlu olduğum anlardan birini oluşturuyor. Bu kadar şampiyonla bir araya gelmek gögsümüzü kabartıyor. Antalya'nın valisi olarak Türkiye'de ve dünyada adını duyurmuş başarılı güzel insanlarla birlikte olmak bizi hem gençleştiriyor hem de gururlandırıyor. İyi ki bu güzelliği bu şehre yaşatıyorsunuz. Gençlerimizle ilgilenmeye devam edeceğiz. Bizi gururlandırmaya ve onurlandırmaya devam edin" dedi.

 

'GENÇLERLE BİR ARADA OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUZ'

 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Yavuz Gürhan, "İlimizde 475 bin öğrencimizin 105 binini spor faaliyetleriyle buluşturduk. Bu gençlerimizden 314 'ü ilimizi Türkiye şampiyonalarında başarıyla temsil etti. 533 kulüpten 385 antrenörümüzle 175 bin çocuğumuza spor yapma imkanı sağlıyoruz. Bu sporcularımızın içerisinde 214'ü gerek işitme engelliler olimpiyatlarında, gerek özel sporcular olimpiyatlarında gerekse Türkiye, Avrupa ve dünya şampiyonalarında aldıkları başarılarla huzurlarımızda bulunuyorlar" diye konuştu.

 

Ulusal ve uluslararası spor müsabakalarında başarılı olan gençleri ödüllendirdiklerini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Emre Çalışkan, "111 okulda 314 sporcu öğrencimizle 31 farklı spor dalında yarışarak dereceler kazandık. 2 dünya şampiyonluğu, 2 dünya üçüncülüğü ile uluslararası sahnelerde imzalarımızı attık. Bu başarıda imzası olan gençleri tebrik ediyorum. Türkiye şampiyonalarında 118 sporcumuz 138 birincilik derecesi, 59 sporcumuz 82 ikincilik derecesi, 84 sporcumuz 90 üçüncülük derecesi ve 48 sporcumuz 68 dördüncülük derecesi kazanarak ilimizi gururlandırdı. Özel sporcularımız Türkiye birincilikleri başta olmak üzere farklı dereceleriyle yüzlerimizi güldürdüler" dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum