İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
Reklam
Reklam
İhsan COŞKUN

İhsan COŞKUN

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

09 Ocak 2019 - 16:21

ANTALYASPOR’U HİSSETTİRMELİYİZ

Bu kentte en önemli eksikliklerden birisi, Antalya’ya gelenlere Antalyaspor’u hissettiremememiz. Örneğin Trabzon’a gittiğiniz zaman kafanızı nereye çevirseniz çevirin mutlaka ya borda mavi renklerle karşılaşırsınız yada Trabzonspor bayrağı, logosu görürsünüz. Her dükkanda Trabzonspor bayrağı, amblemi bulunur. Kaldırımlar bordo ve mavi renk ile boyanmıştır. Caddelerin üzerinde Trabzonspor bayrakları vardır. Meydana inersiniz, Trabzonspor logosu sizi karşılar. Örneğin Trabzon Meydanına inen herkes, mutlaka meydanda bulunan Trabzonspor logosunun önünde fotoğraf çektirir. Kente geldiğinizde, o kentte Trabzonspor’u mutlaka hissedersiniz.

*****

İşte bunun aynısını biz de Antalya’da yapmalıyız.

Sadece caddelere Antalyaspor bayrağı asmak yeterli değildir.

Kaldı ki, biz o bayrakları asıyoruz, sonra dönüp arkamıza dahi bakmıyoruz. Rüzgarla o bayraklar yırtılıyor ve yıpranıyor.

Bayrakları asalım, ama yırtılanları da yenileyelim, öylece kaderine terk etmeyelim.

*****

İyi bir Antalyasporlu olan Antalya’nın Çocukları kitabının yazarı Tansu Duran ile bu konuyu konuşurken, kendisinden güzel bir fikir çıktı.

‘Cumhuriyet Meydanı’na, ortasına tam da Yivli Minare’nin denk geleceği şekilde A ve S harflerini koysak ve oraya da Antalyaspor fotoğraf çektirme yeri desek, nasıl olur?’ diye sordu.

Muhteşem olur dedim.

Cumhuriyet Meydanı; Antalya’da yerli ve yabancının en çok ziyaret ettiği bölgesi. Antalyaspor logosunda bulunan ve Antalya’nın simgesi Yivli Minare’nin de en güzel göründüğü yer olan Meydan’da, A ve S harfleri ile Antalyaspor logosunun gerçek şekli ile fotoğraf çektirmek.

Dünyada eşi benzeri olmayan bir hatıra fotoğrafı olur diye düşünüyorum.

Gerek bizler için, gerek kente gelen yerli yabancılar için, gerekse turistler için unutulmaz bir hatıra olacaktır. Bu fikir daha da geliştirilebilir. Örneğin buraya konacak bir tabela ile Antalyaspor’un tarihi anlatılır, yakınına açılacak bir Antalyaspor Store mağazası ile satış yapılabilir.

*****

Cumhuriyet Meydanı Büyükşehir Belediyesi bünyesinde. İyi bir Antalyasporlu olan Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in bu fikre sıcak bakacağını düşünüyorum. Başkan Türel, yenilenen Cumhuriyet Meydanı’na, Antalyaspor logosunun oluşturulacağı bir standın hayata geçmesi için gerekli talimatı verecektir. Antalyaspor da bu fikrin hayata geçirilmesi adına elinden geleni yapmalıdır. Başkan Ali Şafak Öztürk de bu fikre sıcak bakacaktır. Antalyaspor olgusunu kentin her yerinde hissettirmeliyiz…

HAZIRLIKLAR SÜRÜYOR

Antalyaspor, sezonun ikinci yarı hazırlıklarına hız kesmeden devam ediyor.

Antalyaspor, turizm bölgesi Belek’te devre arası hazırlıklarını sürdürdü. Teknik Direktör Bülent Korkmaz gözetiminde gerçekleşen antrenmanda düz koşu ve ısınma hareketlerinden sonra dayanıklılık-kuvvet çalışmaları yapıldı. Ruud Boffin, Enes Sancar Şahin, Digeo Angelo, Luis Chico, Abdelaziz Barrada, Souleymane Doukara, Charles Da Silva ve Doğukan Sinik'ten oluşan futbolcu grubu, antrenmanı minyatür kale maçı ile tamamladı.

GÖRÜŞMELER SÜRÜYOR

Antalyaspor ile Kemerspor 2003’ün birlikteliği yeniden başlıyor. Palot takım arayışlarına başlayan Antalyaspor Kemerspor 2003 Kulübü ile iletişime geçti. Kemerspor 2003 Kulüp başkanlığı için Antalyasporlu eski yönetici Sezgin Özer’e teklif götürülürken, görüşmelerin halen devam ettiği öğrenildi. Sezgin Özer’in, Antalyaspor Futbol Direktörü Sedat Karabük ile Kemer’e gittiği ve Kemerspor Kulübü yetkilileri ile görüşme yaptığı öğrenildi. Kemerspor 2003 Kulübü için ilk etapta 1,5 milyon TL paraya ihtiyaç duyulduğu öğrenildi.

Antalyaspor Kulübü’nün teknik heyet ve futbolcu takviyesinde bulunacağı, forma şansı bulamayan genç futbolcuların Kemerspor’a kiralanacağı öğrenildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum