2022 YILININ SAYISI
Hülya KILIÇ

Hülya KILIÇ

Şimdi bak!

2022 YILININ SAYISI

07 Ocak 2022 - 08:23

Her rakamın anlatmak istediği bir hikaye vardır. Rakamlar her şeydir. Büyük matematikçi Thales öğrencisi Pisagor’u matematik üzerine çalışmalar yapması için önce Mısır’a sonra Keldeni’ye gönderdi. Matematik turizmi gezisine ilk çıkan kişi Pisagor’dur. Böylece rakamlar ve şekillerle anlatılan hikayeleri keşfedip dünyayı dolaşarak muazzam derecede entelektüel ve spiritüel hikayeler biriktirdi. Müzikteki ses aralıklarının kesin ve matematiksel bir dille anlatıldığını keşfeden ilk kişidir. Kendisi zamanın çok ötesinde bir matematikçiydi. Fikirleri hakkında bildiklerimiz Platon ve onun öğrencisi Aristotales tarafından günümüze ulaşmıştır. 
Matematik demişken numerolojiye de değinmek isterim. 2022 6 rakamına (2+0+2+2=6) şeklinde indirgenir. Bu rakam duygular, kalp, sevgi, fedakarlık, özden gelen iyi hislerle ilişkilendirilen sayıdır. 2022 Astrolojisi bize, özden gelen yüksek benliğimize, koruyucu meleğimmize ve içimizdeki ilahi kıvılcımlara kalbimizi sevgiyle açmamıza kılavuzluk edecek araçları sunuyor. Fedakarlık öne çıkabilir ancak kişiyi potansiyeline yaklaştıracak ve kalbin sevgiye açılmasını etkileyecektir. 
2022 demişken, numeroloji ve astroloji demişken Ocak ayında neler var bir bakalım derim. 
* 19 Aralık-30 Ocak 2022 tarihleri arasında Venüs retroda olacak ve Oğlak Burcu’nda sabit durumda. Yeni bir birliktelik için ya da evlenme teklifi için kötü zaman. Hatta eski sevgili geçmişte kalan ayrılıklar eski eş yeniden ortaya çıkabilir. Bu dönemde parayı doğru değerlendirin. 
* 1Ocak günü Güneş Uranüs ile üçgen açı yapıyor. Bu açı 2022’nin ilk geçişi, bir olayın nasıl başladığı nasıl gelişip nasıl sonuçlandığı ve yılın geri kalanının gidişini belirleyebilir. Başlangıç yasasının etkileri, yeniliği, bilimsel anlamda atılımları, teknolojiyi, arkadaşlarla ve topluluklarla birlikte akışı olan hayırsever bir geçiş olarak görünecek. 
* 2 Ocak Oğlak Burcu’nda yine ay var. Yeni bir kariyer yolculuğuna hazırlıklı olun. Uzun vadeli bir projeye başlayabilirsiniz veya yeni bir stratejiye başlamak için iyi bir zaman ancak yine de Venüs retrosunu unutmayın dikkatli olun. Merkür 25 Ocak’a kadar Kova Burcu’nda olacak. Yeni arkadaşlar edinmek için ve zihnin en açık olduğu günler. Bu dönem e-ticaret ve teknolojiye daha açık. 
* 9 Ocak günü Güneş Venüs ile kavuşuyor. Sosyal ilişkiler ve finans konularında netlik. Güçlü bir adalet duygusu ve empati var. Ayrıca bu dönemde Lilith etkisiyle  bir Kara Ay var, yanlış anlamalardan kaynaklanan saldırganlık, savunmacılık, şiddet, hırsızlık, yalan, riya durumları görülebilir. 
* 13-14 Ocak yeni projelere başlamak için iyi bir zaman değil. Tıkanmışlık duygusundan dolayı beklemek en doğrusu olacaktır. Bir de Merkür retrosu geliyor.
* 15 Ocak-4 Şubat Merkür retroda (geri gidişi) olacak. Belgeler imzalamak ve yeni projelere başlamaktan sakının. 
* 16 Ocak Güneş-Plüton kavuşumunda sizi rahatsız eden ne varsa ya da ihtiyacınız olmayan şeyleri bırakma fırsatı. 
* 17 Ocak Dolunay var. Aileyle ilgili her şey, güvenlikle ilgili bütün durumlar, ülkelerin bütünlüğüne dair hangi konular varsa sürecin tamamlanması. Kendinizi bu günlerde çok duygusal hissedebilirsiniz. Derin nefesler alıp verin ve hayatın güzel taraflarını hissetmeye gayret edin.
* 25 Ocak günü Mars Oğlak Burcu’na geçiyor. Özellikle iş hayatında daha iyi gelişmeler ve kariyerle ilgili uzun vadeli plan ve yatırımlarda güçlü hareketler var. 26 Ocak Neptün-Lilith karesi var ki aldatmalar, yanılsamalar ve ihanetlere dikkat edin.
* 30 Ocak Güneş-Uranüs karesi değişim, dönüşüm, devrimlerin başlangıcı, istikrarsızlık ve gidişte bozulmaların başladığı gün.

Sağlıklı huzurlu mutlu günler diliyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum