casino siteleri
MAÇIN GÜNÜNÜ DE DEĞİŞTİRSEYDİNİZ!
Reklam
Ersin AYDIN

Ersin AYDIN

  • Instagram

MAÇIN GÜNÜNÜ DE DEĞİŞTİRSEYDİNİZ!

17 Ekim 2016 - 09:22

Antalyaspor son yılların en kötü başlangıcını yaparak şuanda ligin 2 puanla son sırasında yer almakta. Bu akşam kader maçına çıkacak olan Antalyaspor’da saat değişikliği yine takımda dengeleri bozacak mı?

Sezona iddialı başlayan Antalyaspor ligin 7’nci haftasına gelinmiş olmasına rağmen, bir türlü istediği başarıyı yakalayabilmiş değil. Kendi evinde sezonun ilk maçında Osmanlıspor’u ağırlayan ve 10 kişi kalmasına rağmen baskılı oyunuyla umut vermesine rağmen sonrasında, dengeler aslında bozuldu. Takım içerisindeki uyum sorunu, oyuna yansıyınca hem puan anlamında sıkıntılar, hem de taraftarın tepkisi ardı ardına gelmeye başladı. 

*****

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk, her ne kadar teknik ekibin arkasındayım mesajı verse de, geçtiğimiz hafta Jose Morais ile yollar ayrıldı. Süper Lig’in başarılı teknik direktörlerinden ve aynı zamanda ligi iyi tanıyan Rıza Çalımbay takımın patronu yapıldı. Antalyaspor yeni teknik patronla çıkacağı ilk maç olan Çaykur Rizespor karşılaşması ligin gidişatı açısından büyük önem taşımakta. Rıza Çalımbay ve öğrencileri kendi evinde mutlak hedefleri 3 puanı alıp geri dönüş yapmak.

*****

Futbolcular takım içerisinde yeni bir uyum yakalamış olsalar da bu akşam en çok ihtiyaç duydukları şey taraftar desteği. Bakıldığı zaman son haftalarda kaybedilen puanlarla birlikte en büyük kayıp tribünde yaşanmakta. Geçtiğimiz yıl doluluk oranları oldukça yüksek olmasına rağmen henüz o rakamlara ulaşılabilmiş değil.

*****

Teknik Direktör Rıza Çalımbay önderliğinde yeni bir değişim yakalayan Antalyaspor’da, bu değişimin tribünlerde de yaşanması bekleniyordu. Ancak Çaykur Rizespor’un seyahat problemi nedeniyle federasyona yaptığı başvuru kabul edilip maç saati 20.00’dan 19.00’a çekildi. Bilindiği üzere son yıllarda oynanan Pazartesi günü maçlarının başlama saati istisnasız 20.00 olarak belirlenmekte. Taraftar için Pazartesi günü oynanan maçlar, büyük sıkıntılı olmasına karşın, birde saatin değişmesi tribünlere nasıl yansıyacağını görmemizi sağlayacak.

*****

Hafta başı olduğunu düşünürsek; çalışan, okuyan, ilçelerden gelecek olanlar düşünüldüğünde maça nasıl yetişileceği, ve o stadın tamamen dolup dolmayacağı ise muammada… Antalyaspor yönetimi bu duruma itiraz edip etmediğini bilemiyorum ancak de bunu nasıl kabul ettiremediği de ayrı bir soru.

*****

Madem Rize’nin seyahat engeli var o zaman tarih de değişseydi. Pazartesi değil, Pazar günü bu karşılaşma oynansaydı…

Öyle değil mi?

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum