casino siteleri
HOCA ELİ BOŞ GELMEMİŞ
Reklam
Ersin AYDIN

Ersin AYDIN

  • Instagram

HOCA ELİ BOŞ GELMEMİŞ

20 Ekim 2016 - 09:29

Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay dün basın karşısına çıktı. Geçtiğimiz hafta takımın başına geçen ve ilk maçında son dakikada gelen golle galibiyeti elinden kaçıran Antalyaspor’un çiçeği burnunda hocası bundan sonra her hafta basın ile bir araya geleceğini söyledi. Antalyaspor Teknik Direktörleri son yılarda maç değerlendirmesi yapmak için bir araya gelmezken Rıza Hoca, gelir gelmez ilk toplantısını gerçekleştirmiş oldu.

Basın toplantısına gelen Rıza Çalımbay ilk olarak toplantının yapılacağı salonun düzenini beğenmeyerek bundan sonrası için bir düzenleme yapılmasını istedi. Tespiti de oldukça yerindeydi. Rıza Hoca, toplantıya katılan tüm arkadaşlarla göz temasında olmayı, onlarında fikirleri doğrultusunda karşılıklı sohbet etmek istedi.

Kısa bir değerlendirmeyle başlayan toplantı genel olarak soru cevap üzerinde ilerledi. Antalyaspor’dan gelen teklifi değerlendiren Rıza Çalımbay, Antalyaspor’un durumunun hiç kolay olmadığını bildikleri halde taraftara, yönetime ve en çok da oyunculara güvendiği için teklifi kabul ettiğini söyledi.  Kriz var ve bizde krizi çözmek için geldik diyen hocanın elbette işi hiç de kolay değil…

Rıza Hoca toplantı boyunca oldukça sıcak ve samimiydi. Özellikle taraftarın desteğine çok ihtiyaçları olduğunu sürekli olarak tekrarladı. Genel olarak yaptığı tespitler doğru ve yerindeydi. Hazır bir takıma gelmenin zorluklarından bahsederken, kondisyon anlamında zayıf gözüken Antalyaspor’un zamanla bunu düzelteceğini de belirtmeden geçmedi. Takımda ilk maç Osmanlıspor maçı sonrasında gözle görülür bir düşüş vardı. Formsuzluk kaybedilen puanlarla birleşince de bu duruma geldik. Hoca takımı iyi tanımak adına kısa bir kamp programı düzenlemiş olsa da bunun yeterli gelmeyeceği aşikar. Rıza Hoca’da bazı cümlelerinde zamana ihtiyacı olduğunu belirtirken ligin ilk yarısının sonuna da bir şeyin kalmadığının altını çizdi. Önümüzdeki Beşiktaş maçıyla başlayacak zorlu maraton Kayseri deplasmanıyla devam edecek. Şuanda 3 puanla son sırada yer almamız elbette teknik kadroyu da bir hayli strese sokacaktır. Bundan sonra her maçtan puan yada puanlar almalıyız. İyi bir çıkış yakalayıp hem oyuncuları hem de taraftarı tekrardan bir havaya sokmalıyız diye düşünüyorum. Rıza Hoca, Antalya’ya gelirken eli boş gelmediği de belli oldu. Hem kadroya bazı takviyelerden bahsederken (isim ve mevki vermeden) hem de yönetim ve taraftar arası sosyal projelerin olacağını dile getirdi. Bunun içinde yönetime önümüzdeki günlerde takım ile taraftarı bir araya getirecek ve bunun sıklıkla yapılacağı bir çalışma içerisinde olduklarını söyledi. Bence de en güzel projelerden biri olur. Antalyalılar oyuncuları 90 dakika dışında görmüyor ve bir araya gelemiyor. Bu şehrin buna ihtiyacı var.

YORUMLAR

  • 0 Yorum