casino siteleri
ETO'O YETEMEDİ
Reklam
Ersin AYDIN

Ersin AYDIN

  • Instagram

ETO'O YETEMEDİ

18 Ekim 2016 - 10:38

Dün belirttiğim üzere Antalyaspor'un şuan en çok ihtiyaç duyduğu taraftar desteğiydi... Maç günü ve saatleri belirlendiğinde, ligin son sırasında bulunan Antalyaspor'un maçı Pazartesi akşam saat 20.00'ye verildi. Pazartesi maçları takım için hem iyi hem de kötü olabilir. Çünkü rakiplerin eğer puanlar aldıysa daha stresli çıkarsın sahaya. Bir diğeri de belirttiğimiz üzere haftaiçi olması nedeniyle tribünlerin doluluğunun düşük olması. Bir de maç 20.00'dan 19.00'a alınmıştı ki dediğimiz gibi maçın başlama düdüğü çaldığında tribünlerde ki boşluklar fazlaca dikkat çekti. Maçın ikinci yarısı stada gelenler maçı başı gelenlerden fazlaydı. Buna rağmen taraftar galibiyet istiyor, Rıza Hoca galibiyet istiyor, Eto'o galibiyet istiyor ama takım hata yapmak istemiyordu. Kaleci dışında hata yapmaktan korkan takıma ateşlemek yine Eto'o ya düşmüştü.

Maça en iyi başlayan isim hiç kuşkusuz Samuel Eto'o idi... Adeta ben bitti demeden bitmez diyerek başladı maça. En uçta görev alan Eto'o kanatlara gelerek pas trafiğini de yönetti. Özellikle ilk yarının ortasında yaptığı bir birinden güzel çalım hareketleri işte ben buyum dedirtti. 

İkinci yarının hemen ilk dakikalarındaki atağı da Eto'nun ne kadar istekli olduğunu gösterdi. Antalyaspor'un golü Deniz Kadah yerine Eto'o yazılmalıydı. Danilo'nun koşamadığı topu aldı, defansı ipe dizdi ve alda at dedi Deniz'e... Oyuncuları yönetti, kenara yardımcı oldu, her yere bir ayak bastı, yani isteyince neler olacağını gösterdi... Maç bitimi tüm takım soyunma odasının yolunu tuttu, ama o tek başına tribünleri gezdi.

Antalyaspor yeni hocası Rıza Çalımbay önderliğindeki ilk maçında Eto'o dışında hepsi iyi oyun ortaya koymak yerine hiç hata yapmamak üzere sahadaydı. Özellikle hızlı çıkışlarıyla bildiğimiz Danilo oyuna hiç katkı koyamadı. Takım Rıza hocanın gözüne girebilmek için, ilk maçta hata yapmamak için oynadı desek daha doğru olacak. Böyle devam edince de son dakika gelen golün geri dönüşü olamadı. Rıca Hoca'nın ilk maçı bu takımı kısa sürede toparlayacaktır ama taraftarın sabrının olmadığı görüldü. Maç sonunda kale arkasında yer alan taraftarlar stadı terk etmek istemedi. Bundan sonra taraftar ne kadar bu takımın arkasında durur bu da soru işareti...

YORUMLAR

  • 0 Yorum