SEÇİME YÖNELİK YAŞANANLAR
Reklam
Reklam
Abdullah YALÇIN

Abdullah YALÇIN

SEÇİME YÖNELİK YAŞANANLAR

11 Ocak 2019 - 10:24

Yerel seçimlerin havasının genel seçim gibi gitmesi her kesim tarafından eleştiriliyor.

Öyle bir duruma gelindi ki, hakarete varan eleştiriler, sosyal paylaşım sitelerinde bile paylaşılıyor.

Geçtiğimiz Çarşamba akşamı benim facebook sayfamın hacklendiğini dün sabah gelen bir telefon ile öğrendim.

Birileri, benim şifremi kırmış ve bir sürü siyasi yorumlar paylaşmış, işyerine geldiğimde arkadaşlarımın yardımı ile sayfayı kurtardığımızda ve sayfama baktığımda hayretler içinde kaldı.

İktidara bir sürü eleştiri gördüm. O yetmemiş, beni kim hackledi ise sabahleyin bile ‘günaydın’ paylaşımında bulunmuş. ‘Günaydın’ diye yorum yapanlara da yanıt bile verilmiş.

Köşe yazılarımda bile iktidara yönelik eleştirilerim olmamıştır.

Yerel bir gazeteci olarak AKP, CHP ayrımı yapmam ve eleştirilerim hep projeler üzerindedir.

Dolayısı ile yerel seçimlerin genel seçimler gibi açıklamaların yapıldığı, insanlar arasında kutuplaşmaların yaşandığı bir ortamda sosyal paylaşım sitesini kullanmaktan gerçekten korktum.

Bir kez daha aynı duruma düşmemek için facebook sayfamı geçici olarak kapattım.

*****

31 Mart 2019 Pazar günü belediye başkanı, belediye meclis üyeleri ve il genel meclis üyelerini seçmek için sandığa gideceğiz.

Yapılacak seçim ile seçilecekler belde, ilçe kentleri yönetecek. Ülkeyi yönetmeyecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çevre duyarlılığı ile afişler asılmayacağını, araba giydirerek yüksek sesle yayın yapılmayacağını açıkladı. Çok doğru bir açıklamadır.

Şimdi yerel seçim duyarlılığı ile Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in de söylediği gibi seçimlerde duyarlı bir şekilde projeler yarışsın.

Kavga etmenin, bağırmanın, hakaret etmenin, sosyal paylaşım sitelerini hackleyerek ve benim gibi bir gazetecinin ağzından paylaşımlarda bulunmak seçim sonuçlarını hiçbir zaman etkilemez.

*****

Dün Büyükşehir Belediye Meclis toplantısı vardı.

2014 yılında Büyükşehir Belediyesi’ni Başkan Türel kazandı. Mecliste AKP’lilerin dışında CHP, MHP ve İYİ Partili meclis üyeleri var.

CHP’li Recep Tokgöz, Konyaaltı Sahili ve Boğaçayı Projesi ile ilgili eleştirilerini dile getirirken, Boğaçayı Projesi’nin gelinen noktada çok güzel olduğu için de Başkan Türel’e teşekkür etti.

25 yıldır belediye meclislerini takip ederim.

Çok nadir yumruklaşma ve hakaret içeren eleştiriler gördüm. Onun dışında tüm siyasi parti grupları ayrı görüş içinde olsa da birlikte turizm kenti Antalya’yı yönetiyorlar.

Dolayısı ise 31 Mart yerel seçimlerine kavgasız, gürültüsüz, sosyal paylaşım sitelerinde insanların sayfalarını hacklemeden bayram havasında gidelim.