Reklam
Reklam

THK kurban derilerini bekliyor

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Süleyman Girgin, düzenlediği basın toplantısında kurban derilerinin bağışlanması çağrısında bulundu

THK kurban derilerini bekliyor

Türk Hava Kurumu Antalya Şube Başkanı Süleyman Girgin, düzenlediği basın toplantısında kurban derilerinin bağışlanması çağrısında bulundu

THK kurban derilerini bekliyor
08 Ağustos 2019 - 11:28

Türk Hava Kurumu(THK) Kurban Bayramı’nda Türkiye çapında yaptığı faaliyetlerin anlatılmasına yönelik Antalya Şube Başkanlığı’nda basın toplantısı düzenledi. THK Başkanı Süleyman Girgin, kesilecek kurbanların derilerinin bağışlanması çağrısı yaptı. THK Antalya Şube Başkanlığı, Kurban Bayramı’nda Büyükşehir Belediyesi bünyesinde 7 ilçede kurban derisi toplayacak. Şube Başkanı Süleyman Girgin, Muratpaşa, Konyaaltı, Döşemealtı, Kepez, Aksu, Serik ve Kemer olmak üzere 7 ilçe belediyenin THK’nın sorumluluğunda olduğunu söyledi.
 
DERİLER TOPLANACAK

Kurumun ana görevlerinden birinin kurban derilerinin toplaması olduğuna dikkat çeken Girgin, kurban derilerinin belediyelerin organize ettiği 12 kesim noktasından toplanacağını söyledi. Bu noktaların ATSO karşısı, Varsak mal pazarı, Varsak Perşembe pazarı, Bayındır kesim yeri, Çarşamba Pazarı, Dokuma pazarı, Yeşilbahçe, Altınkum, Siteler, Pınarbaşı Mahallesi, Liman Mahallesi ve Döşemealtı olduğunu dile getiren Girgin, “Bu yerlerde Türk Hava Kurumu yetkililerin sarı ve turuncu yelek üzerine Türk Bayrağı ve THK logolu yetki belgeli kişiler tarafından toplanacak. Toplama sürecinde yetki belgesi ve makbuz vermek karşılığıyla keçi derisi, sığır derisi ve koyun derisi olmak üzere farklı renklerdeki makbuz verilecek” dedi. Girgin, deri bağışında bulunacak vatandaşların makbuzlarını mutlaka almaları çağrısında bulundu.
 
ALO KURBAN DERİ HATTI

Antalya’nın sıcak bir şehir olduğunu dile getiren Süleyman Girgin, “Kurban kesildikten sonra derinin ziyan olmaması için tuzlanması gerekiyor. Hem hijyen hem de milli ekonomiye katkı açısından derinin tuzlanması önem taşıyor. Deri bağışında bulunmak isteyen vatandaşlar için ‘ALO Kurban Deri Hattı’ kurduk. Deri toplama merkezlerimiz Ünsal Mahallesi ve Yeşil Akdeniz Sanayi Sitesi içerisinde bulunuyor. Kesim noktasına ulaşamayan vatandaşlarımız bu yerlere derilerini bırakabilir” diye konuştu. Kurban Bayramı’nda 14 kamyonet ve 8 kamyonla hizmet verecek olan Türk Hava Kurumu’na bağış yapmak isteyen vatandaşlar ‘0530 575 30 96’ ve ‘0242 324 48 80’ numaralarını arayarak bağışta bulunabilir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum