Reklam
Reklam

Stadyumu dolduralım!

Yarın Antalya Stadyumu’nda oynanacak olan Antalyaspor-Konyaspor maçı için ortak görüş; 33 bin kişilik stadyumu doldurup, 90 dakika boyunca takımızı desteklemek oldu

Stadyumu dolduralım!

Yarın Antalya Stadyumu’nda oynanacak olan Antalyaspor-Konyaspor maçı için ortak görüş; 33 bin kişilik stadyumu doldurup, 90 dakika boyunca takımızı desteklemek oldu

Stadyumu dolduralım!
14 Nisan 2018 - 10:47

Antalyaspor yarın bu sezonun en kritik maçına çıkıyor. Kanal V’de yayınlanan Spor Aktif ekibi olarak bu kez de Hürses Gazetesi’nde İlhami Kaplan ve Erdal Atılgan ile bir araya geldik ve yarın oynanacak olan Konyaspor maçı için öne çıkan konuları konuştuk.

Antalyaspor yarın, belki de bu sezonun en önemli ve en kritik maçına çıkıyor. Hamza Hamzaoğlu yarın sahaya nasıl bir oyun planı ile çıkacaktır?

İlhami Kaplan: Ben öncelikle savunma ağırlıklı bir oyun planı oluşturacağını düşünüyorum. Çünkü puansal olarak Konyaspor’un önündeyiz. Bu yüzden risk alması gereken takım Konyaspor olacaktır. Hoca da bu plan doğrultusunda sahaya çıkacaktır.

Erdal Atılgan: Ben de İlhami’ye katılıyorum. Bu karşılaşma son derece önemli ve kritik. Kesinlikle kaybedilmemesi gereken bir maç olacak bizim için. Bizim bu maçı öncelikle kaybetmemiz gerekiyor, sonarsında ise taraftarımızın da desteğini arkamıza alarak kazanmalıyız. Kazanırsak zaten bu işi büyük bir ihtimalle bitiririz diye düşünüyorum.

İhsan Coşkun: Ben de aynı fikirdeyim. Zaten Hamza hoca dengeli ve disiplin bir futbol oynatıyor Antalyaspor’a. Konyaspor karşısında da aynı futbolu bekliyorum. Belki göze hoş gelen bir futbol ortaya koymayacağız ancak maç sonunda tabelaya üstünlüğümüzü yazdırmalıyız. Önemli olan da bu olacaktır. Ancak bu açta kaybetmemek de son derece önemli.

Taraftar demişken, bu maçta büyük bir ihtimalle stadyum dolacaktır. Son yıllardaki en büyük kenetlenmeyi yaşıyor Antalyaspor camiası öyle değil mi?

İlhami Kaplan: Aynen öyle. Geçtiğimiz hafta içerisinde Antalya’da çok güzel şeyler yapıldı. Tolga Cömertoğlu’nun başlattığı sosyal medyadan meydan okuma çok güzel oldu. Şehir kenetlendi. Artık bu kentin seçilmişleri de aynı reaksiyonu göstermeli ve güçlü bir Antalyaspor lobisi oluşturmalıdır. Çünkü Antalyaspor camiasının buna çok ihtiyacı var.

Erdal Atılgan: Bu sezonun seyirci rekorunun yaşanacağı bir mücadele olacak. Çok güzel bir atmosfer olacağı kesin. 33 bin Antalyasporlu stadyumu doldurmalı ve takımını sonuç ne olursa olsun desteklemelidir. Çünkü bu maç bizim son maçımız olmayacak. Kesinlikle herhangi bir taşkınlığa sebebiyet vermeden, sadece takımı motive etmeliler.

İhsan Coşkun: Bu karşılaşma birçok açıdan önemli. Ancak son maçımız değil. Bu yüzden özellikle Eto’o’ya yapılacak olan tepki konusunda çok dikkatli olmalıyız. Eto’o sadece ıslıkla protesto edilmeli. Farklı bir protesto şekli asla düşünülmemeli bile. Ayrıca Antalyaspor taraftarı 90 dakika boyunca sadece takımını desteklemeye odaklanmak zorunda.

Hakem konusundaki düşünceleriniz nedir?

İlhami Kaplan: Bu hafta oynanacak olan müsabakaya atanan Ümit Öztürk’ün doğru bir atama olduğunu düşünüyorum. Genç, gördüğünü çalan, pozisyonlara yakın olmaya özen gösteren yönetim tarzı ile sezonun en başarışı hakemlerinden birisi. Allah hakem şansı versin ve Allah yardımcısı olsun.

Erdal Atılgan: İlhami ile aynı fikirdeyim. Hata yapabilir mi? Elbette yapabilir, ancak iyi bir hakem olduğunu düşünüyorum.

İhsan Coşkun:   Bu sezonun en formda hakemlerinden birisi, benim de beğendim bir hakem.

İŞTE TARAFTAR BUDUR

Bu sezon gerek iç sahada gerekse deplasmanda Antalyaspor’u hiç yalnız bırakmayan kırmızı beyazlı taraftarlar kritik Konyaspor maçı öncesi Antalya’daki yayın organlarına tam sayfa ilan vererek tüm şehri maça davet etti.

Spor Toto Süper Ligin 29. Haftasında Antalyaspor, yarın son derece önemli ve kritik bir karşılaşmaya çıkıyor. Karabükspor galibiyeti ile bir nebze de olsa ligde rahatlayan Antalyaspor yarın kendi evinde kümede kalma hesapları yapan Konyaspor’u ağırlayacak. Antalya Stadyumu’nda saat 16:00’da başlayacak olan zorlu mücadeleyi Ümit Öztürk yönetecek.

TAM SAYFA İLAN VERDİLER

Bu sezon gerek iç saha maçlarında gerekse deplasman maçlarında takımı yalnız bırakmayan Antalyaspor taraftar grupları 07 Gençlik ve Grup 1966 kritik Konyaspor maçı öncesi yine harekete geçti. Antalya’da yayın yapan basın organlarına tam sayfa ilan çıkan kırmızı beyazlı taraftar grupları Antalyalıları şehrin takımı Antalyaspor’u bu kritik maçta desteklemeye davet etti.

BİLETLER TÜKENMEK ÜZERE

Diğer taraftan ise yarın saat 16:00’da Antalya Stadyumu’nda oynanacak olan mücadelenin de biletleri adeta tükenmek üzere. Antalyasporlu taraftarlar satışa çıkarılan biletlere yoğun ilgi gösterirken, karşılaşmayı 30 bin futbolseverin takip etmesi bekleniyor. Antalyaspor-Konyaspor karşılaşmasında bu sezonun seyirci rekorunun kırılması beklenirken,  kırmızı beyazlı taraftar grupları 07 gençlik ve grup 1966’nın da maç öncesi şovlar ve koreografiler ile takımlarını destekleyecekleri öğrenildi.