Reklam
Reklam

Öztürk’ün listesi şekilleniyor

Antalyaspor Kulübü Derneği başkanlığına hazırlanan Fikret Öztürk’ün yönetim kurulu da şekillenmeye başladı. Öztürk’ün, her kesimden isimlerin olduğu güçlü bir liste yapmaya çalıştığı öğrenildi

Öztürk’ün listesi şekilleniyor

Antalyaspor Kulübü Derneği başkanlığına hazırlanan Fikret Öztürk’ün yönetim kurulu da şekillenmeye başladı. Öztürk’ün, her kesimden isimlerin olduğu güçlü bir liste yapmaya çalıştığı öğrenildi

Öztürk’ün listesi şekilleniyor
14 Haziran 2019 - 10:46

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün babası işadamı Fikret Öztürk, Antalyaspor Kulübü Derneği’nin 29 Haziran cumartesi günü yapılacak olan genel kuruluna başkanlık için hazırlanıyor. Antalyaspor’a mevcuttaki, benzin istasyonu alanları ve moloz döküm alanı gibi kalıcı gelir kaynaklarını daha da arttırmak için yönetime talip olduğu gelen bilgiler arasında.
 
LİSTEDE KİMLER VAR?

Fikret Öztürk’ün; turizm, siyaset, iş ve spor dünyasından önemli isimleri listesine almak istediği öğrenildi. Adı geçen isimler arasında Hilmi Beken, Mehmet Aygün, Osman Sapmaz, Alp özel, Hakan İrban’ın yer aldığı öğrenildi. Ayrıca Alanya’dan iki turizmcinin de listeye girebileceği gelen duyumlar arasında. Diğer yandan Fikret Öztürk’ün Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’ten de iki isim istediği öğrenildi.   
 
TERZİOĞLU DA LİSTEDE OLABİLİR

Ayrıca Fikret Öztürk’ün, şirket avukatı olan ve geçtiğimiz günlerde Antalyaspor Anonim Şirketi yönetim kurulu görevinden istifa eden ancak dernek yönetim kurulu üyeliği devam eden Bora Terzioğlu’nu da listeye yazmak istediği, Bora Terzioğlu’nun da yeni şekillenecek olan dernek yönetiminde yer alabileceği kulislerde konuşuluyor. Ayrıca Antalyaspor AŞ yönetim kurulu üyesi ve mevcut dernek yönetiminde yer alan Nurettin Ünal’ın da listeye girmesi bekleniyor.

GÜÇLER BİRLİĞİ İSTEMİŞTİ

Antalyaspor Anonim Şirketi Başkanı Ali Şafak Öztürk; Antalyaspor Kulübü Derneği ve Antalyaspor Vakfı başkanlığını yürütüyor. Öztürk geçmişte üç kurumunda başkanının aynı kişi olması gerektiğini söylemiş ve Dernek başkanlığını Nafiz Tanır, Vakıf başkanlığını ise Dündar Uluğkay’dan devralmıştı. Camiada ise Ali Şafak Öztürk’ün babası Fikret Öztürk’ün Dernek başkanlığına talip olması şaşkınlık yarattı. Oğlu anonim şirket başkanlığı yaparken, babasının anonim şirketinin en büyük hissedarı olan derneğin başkanlığına talip olması, oğlunu babası mı denetleyecek sorularını beraberinde getirdi.
 
CAMİADA BİLAL BEKLENTİSİ
 
Dernek üyelerine genel kurul kararının haberi düştüğü andan itibaren camianın yakından tanıdığı ve sevdiği isim olan ve Nafiz Tanır’dan sonra başkanlığı beklenen İsmail Bilal’in ismi konuşulmaya başlandı. Camiada, İsmail Bilal’in başkan olması beklentisi oluştuğu ve bu yönde büyük baskı olduğu kulislerde konuşuluyor.