ÖZTÜRK'TEN BOMBARDIMAN

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk sosyal medya hesabından kendisi hakkında yapılan yorumlara ve eleştirilere sert cevap verdi.

ÖZTÜRK'TEN BOMBARDIMAN

Antalyaspor Başkanı Ali Şafak Öztürk sosyal medya hesabından kendisi hakkında yapılan yorumlara ve eleştirilere sert cevap verdi.

ÖZTÜRK'TEN BOMBARDIMAN
14 Ocak 2020 - 08:42

Antalyaspor Başkaın Ali Şafak Öztürk sosyal medyadan açıklamalarda bulundu. Kendisini eleştirenlere sert ifadelerle yanıt veren Öztürk, “Sağlık nedenlerimden dolayı bir süre ortalıkta gözükmedim diye ortamı boş bulup hemen çıktınız meydana! Erken başladınız yine, dozajı aştınız yine. Ama anlıyorum, çünkü biliyorum ki özünüz bu… Niyetiniz bozuk, zekanız düşük, kibriniz fazla, çıkarlarınız var… Çok kolay biliyorum, köşenizden, televizyon programınızdan, sosyal medyanızdan sallamak… Bir avuç insan sizi takip etse de işler iyi gitmeyince sallayın, hep haklı çıkarsınız tabi… Ama yapmanız lazım, çünkü kapasiteniz bu… Siz busunuz değişmezsiniz, ondan takmıyorum… Sinek vızıltısı gibi gelir geçersiniz… Çünkü küçüksünüz” dedi.
 
BEN ALİ ŞAFAK ÖZTÜRK’ÜM
Başkan Öztürk, açıklamalarına şöyle devam etti; “Ben mi? Beni hala tanıyamadınız mı? Ben Ali Şafak Öztürk’üm! Kim olduğumu çok iyi biliyorum ve kendime güveniyorum. Bu ülkenin en fazla gelecek vadeden bireylerinden biriyim! Küçük beyninizle anlamasanız da, laf atsanız da; Sürekli gezmem lazım, çünkü işim bu! Tarihi konserler, organizasyonlar yapıyorum çünkü işime, şehrime, ülkeme olan artılarının farkındayım! Senin tırnağım olamayacağının senin gibi ben de farkındayım! Nerede miyim? Her zamankinden daha kararlı ve hırslı bir şekilde, güvendiğim çalışma arkadaşlarım ile buradayım!!! Her yerde boy göstermesem de, bazılarına hesap vermesem de, kendi stilimle, doğrularımla, inançlarımla hep buradayım! Bu şehir için, Antalyaspor için buradayım!!! Sevsen de, sevmesen de senin “sözde” sevdanı şu anda ayakta tutan en önemli kişiyim! Senin Başkanınım!”
 
KIRGINIM
 
Açıklamasına , “ Ama kırgın mıyım? Kırgınım! Arkadaşlarıma, yoldaşlarıma, kardeşlerime kırgınım. Çünkü kolay etkilendiniz yukarıdaki o ‘küçük’lerden… Ben, o İstanbul takımlarına meydan okuyan, görevi bırakırken ‘taraftar’ deyince gözleri dolan, hakkınızı savunmak için her şeyi yapan AŞÖ’yüm ve değişmedim! “Biz Antalyasporuz”u en baştan söyledim ve kalbime yazdım! Unuttunuz mu yoksa önceki dönemleri? Menajerler tarafından yolunup iflasın eşiğine gelen, bazılarının elinde oyuncak olan, kamp parasını dahi ödeyemeyen o takımımızı unuttunuz mu? Peki benim geri gelmem için hepinizin yoğun çağrılarını? Başkan, düşeceksek de seninle düşelim demelerinizi? Sezon başında büyük, efsane başkandım peki ne oldu şimdi? Kredi 2-3 ayda bitti mi? Ne oldu biliyor musunuz, işler iyi gitmedi. Tabela yazmadı! Ama niye iyi gitmedi bir düşünelim?” diye devam etti.
 
AYNAYA BİR BAKIN
 
Öztürk şu ifadeleri kullandı; “Ama arkadaşlarım başka hatayı yapan kimler? Eğer yakından tanıdığınız, alınırken herkesin iyi transfer gözüyle baktığı, yeni transferinizi daha 5. haftadan ıslıklarsanız; gidip de 8. Haftada, o haftaya kadar 11 puan toplamış, bir önceki hafta Fenerbahçe’yi deplasmanda yenmiş takımın hocasını küfürlerle istifaya davet ediyorsanız ve bu haftadan sonra galibiyetimiz yoksa siz de biraz aynaya bakmalısınız. Antalyaspor kulübü bizim için bir sevda, hatta bir hayat stili. Ama gerçekçi olalım ki, Türk futbolu ve Antalyaspor kulübü kolay bir dönemden geçmiyor. Biz ise Süper Lig’in en düşük bütçeli takımıyız. Tarihimize bakıyorum, kulübümüz en başarılı (5.) ve en başarılı sezonlarından birini (7.) benim bitirdiğim iki sezonda yaşamış. Önceleri her sene şampiyonluğa oynuyorduk da bizim mi haberimiz yoktu? Hedeflerimiz, düşlerimiz olsun ama orantılı olsun! Unutmayın ben dahil herkesin başarılı gördüğü, uzun yıllar hizmet eden Sivasspor yönetimi yakın dönemde düştü ve çıktı, sonra düşme potasına yakınlaştı ama bu sezon tekrar başarı geldi! Futbol bu, matematik değil! Bin tane faktör var etkileyen!”
 
 
OYUNCU BORÇLARI ÖDENDİ
Cuma günü geçen senelerden kalan tüm oyuncu borçlarının ödendiğini belirten Başkan Öztürk, “Her yere yazmanıza gerek yok, transfer de yapacağız! Yeni harcama limitleri, puansal ve mali durumumuzla normalde nitelikli oyuncu getirmek neredeyse imkansız ama yaparsak yine biz yapacağız! Bu yarı dönemle birlikte transferde de bütün sorumluluk bende. Sevabıyla, günahıyla! Adresi siz de ben de doğru bilelim artık! Şimdi yeni, çok inandığımız, yakın olduğumuz bir hocamız ve ekibi var! Uzun dönemdir kulüpte olan, başarı getiren, karakterli ve transferle desteklenecek bir oyuncu grubumuz var! Çok ciddi maddi ve manevi destek veren, Antalya sevdalısı bir yönetimimiz var! Hiç bir zorunluluğu ve hiç bir getirisi olmadığı halde Antalya şehri için verilen sözlere inanıp, bütün sıkıntılara karşı bedenini taşın altına koymuş bir Fikret Öztürk ve Öztürk ailesi var! En son da sizi çok seven Ali Şafak Öztürk adında bir başkanınız var! Yani biz buradayız!” ifadelerine yer verdi.
 
DÜŞSEK DE KALKSAK DA
Başkan Öztürk sözlerini şu ifadeler ile tamamladı; “Ama arkadaşlarım; bu önemli dönemde takımın bizden çok ihtiyacı olan sizlersiniz!!! Antalyaspor’un gerçek taraftarına ihtiyacı var! Ama gerçek desteğinize ihtiyacımız var! O bir mağlubiyette bitmeyecek, karamsarlığa kapılmayacak, düşsek de kalksak da beraber olacağımız desteğe! Hatırlayın 2017/18 sezonunu: Mali sıkıntılar ve yönetime tepkilere rağmen takımın ligde kalmasının en büyük nedeninin taraftarla, oyuncuların ve teknik kadronun bütünleşmesi olduğunu hatırlayın! Sizdiniz o takımı ayakta tutan! Artık bütünleşip bir aile olduğumuzu hatırlayalım. Eğer biz bir aileysek ve bu ailenin babası, başkan olarak bensem, sizden isteğim şu olur: Ailenizi o ‘küçük’lere karşı koruyun! BİZ ANTALYASPORUZ!!!” 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum