Muhittin Böcek'ten seçim çalışması

Millet İttifakının Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP'li Muhittin Böcek, Ali Çetinkaya Caddesi'nde esnafı ziyaret etti

Muhittin Böcek'ten seçim çalışması

Millet İttifakının Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı CHP'li Muhittin Böcek, Ali Çetinkaya Caddesi'nde esnafı ziyaret etti

Muhittin Böcek'ten seçim çalışması
27 Mart 2019 - 11:54

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Ümit Uysal ile birlikte Ali Çetinkaya Caddesi'nde esnafı ziyaret etti. Muhittin Böcek, Sakatlar Derneği Antalya Şubesi, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği, Antalya Esnaf ve Sanatkarlar Odası (AESOB) ve Karadenizliler Derneği ziyareti sonrası Güzeloluk Mahallesi Kültür Sitesi mitingiyle günü tamamladı.

ESNAF KAN AĞLIYOR

Ali Çetinkaya Caddesi'nde esnaf ziyareti yapan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Böcek, “Her sektörden esnafın yer aldığı caddede değim yerindeyse esnaf kan ağlıyor" dedi. Geçen aylarda caddenin Büyükşehir Belediyesi tarafından, bölge esnafının fikri dahi alınmadan trafiğe kapatıldığını ifade eden Muhittin Böcek, zaten kıt kanaat çarkı döndüren esnafın bu düzenlemeyle daha da borç batağına itildiğini söyledi. Ali Çetinkaya Caddesi esnafının tek bir ses olup kendisinden bu yanlış uygulamanın düzeltilmesini istediğini dile getiren Muhittin Böcek, göreve seçilmesi halinde gerekeni yapacağını kaydetti.
 
'5 YIL NEYİ BEKLEDİNİZ?'
 
AESOB Başkanı Adlıhan Dere tarafından çiçekle karşılanan Muhittin Böcek, 80 bin esnaf üyesi bulunan 75 oda temsilcisinin katıldığı toplantıda projelerini anlattı. Menderes Türel'in seçime bir hafta kala 'Ulaşım bedava, su ise indirimli olacak' müjdesi verdiğini dile getiren Muhittin Böcek, “Madem bunlar yapılabiliyordu da neden beş yıl beklediniz, bu insanları mağdur ettiniz?" dedi. Büyükşehir Adayı Böcek, bu gün kaderine terk edilen EXPO 2016 için 2 katrilyon, Sahil Projesi için ise 277 milyon lira harcandığını, bir şirkete ise ortada olmayan bir proje için sadece danışmanlık ücreti olarak 1 milyon 400 bin lira ödendiğini söyledi. “Bizler bu savurganlığa dur demeye geliyoruz" diyen Muhittin Böcek, konuşması sonrasında Antalya Karadenizliler Derneği üyeleri ve Güzeloluk Mahallesi Kültür Sitesi sakinleriyle buluştu.