Reklam
Reklam

Meclis, Kırcami için birleşti

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,"Kırcami vatandaşlarımızın bir kaderi değildir. Bu konuyu çözeceğiz."dedi

Meclis, Kırcami için birleşti

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,"Kırcami vatandaşlarımızın bir kaderi değildir. Bu konuyu çözeceğiz."dedi

Meclis, Kırcami için birleşti
09 Temmuz 2019 - 11:03

Büyükşehir Belediye Meclisinin temmuz ayı toplantısı, Muhittin Böcek başkanlığında gerçekleştirildi. 117 maddenin 40’ı görüşüldü. Antalya'da yaklaşık 30 yıldır çözülemeyen ve imar sorunları ile gündemde olan Kırcami'de, Toprak Koruma Kurulu tarafından verilen kamu yararı kararının Danıştay tarafından iptal edilmesi sonrası Muratpaşa ve Büyükşehir Meclisleri bir araya gelerek yeni bir plan hazırladı. Eksikliklerin giderilip, donatı alanlarının eklendiği yeni plan Büyükşehir Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi.
 
KIRCAMİ KONUSUNU ÇÖZECEĞİZ
 
Başkan Böcek, her dönem Kırcami konusunun önemsendiğini hatırlatarak, “Burada belediye başkanları, meclis üyeleri önemsedi.  Oy birliği olacak. Kırcami vatandaşlarımızın bir kaderi değildir. Bir tarata on katlı bina, yan tarafta marul ekmeye devam eden var. Bu konuyu çözeceğiz” dedi. Muhittin Böcek, kıyı yönetmeliği ve mevzuatlar çerçevesinde sahilde denetimleri yaptıklarını belirterek “İşgalleri kaldırdık. Halkımızın özgürce denize girebilmesi için çalışama başlattık, desteğiniz için teşekkür ediyorum” dedi. Böcek, grup sözcülerinin de görüşlerini alarak Ağustos ayı meclis toplantısının Kurban Bayramı dolayısıyla tatil edildiğini bildirdi.
 
NE GEREKİYORSA YAPILSIN
 
AK Parti Grubu Sözcüsü Nafiz Tanır, 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başarı elde eden tüm büyükşehir sporcularını tebrik ederek, altın kemeri bir kez daha kazanan Ali Gürbüz’ün kendilerini onurlandırdığını söyledi. Tanır, yaklaşan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü bundan sonra çeşitli etkinliklerle anacaklarını kaydetti. Son dönemde Konyaaltı Sahili ile ilgili yaşanan gelişmeleri yakından takip ettiklerini dile getiren Tanır, “Son günlerde bazı uygulamaların olduğunu biliyoruz. AK Parti gurubunun bu konunda görüşü çok nettir. Konyaaltı Sahil planıyla ilgili bir denetleme kurulu var. Sahille ilgili ne gerekiyorsa yapılsın, destekliyoruz.” dedi.
 
İMAR ÇALIŞMASINI ÖNEMSİYORUZ
 
Nafiz Tanır, Kırcami’nin imara açılmasının önemli bir konu olduğunun altını çizerek, “İmar çalışmasını önemsiyoruz. Biz daha önce olduğu gibi bu kararın geçmesinden yanayız. Eksiklik varsa telafisinden yanayız. Bu işin çözülmesi lazım. Hep birlikte çözeceğiz” dedi.
 
NASIL ÇÖZECEKSEK ÇÖZELİM
 
MHP Grup Sözcüsü Selçuk Senirli de 658. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde altın kemeri kazanan Ali Gürbüz’ü tebrik etti. Senirli, Kırcami’nin Antalya’da AB-Türkiye hikayesine döndüğünü belirterek, “Kırmızı tapulu vatandaş cezalandırılıyor. O insanların hakkı bugüne kadar korunmadı. Kırcami’de yapılan haksızlığın bugüne kadar giderilmesini istiyoruz.  Burada parti ayrımı yoktur. Kırcami, Antalya’nın tek davası olmuştur, nasıl çözeceksek çözelim” ifadelerine yer verdi. 

BAŞPEHLİVAN GÜRBÜZ’E TEBRİK
 
Mecliste konuşan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Böcek, bir önceki Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in annesine rahmet dileyerek, "Ablamın cenaze törenine katılan destek veren herkese teşekkürler. 658. Tarihi Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde başpehlivan olan Ali Gürbüz, sadece Büyükşehir Belediyesinin değil Türkiye Cumhuriyeti’nin başpehlivanı oldu. Gürbüz, Antalya’mızı temsil etti ve kemeri kentimize getiriyor. Seremonide kürsüye çıkan 4 kişiden 3’ü Antalyalıydı. Buda ayrı bir gururumuzdu” dedi.