Reklam
Reklam

Kumbul’dan Böcek’e zeytindalı

CHP İl Başkanı Kumbul, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Böcek’i ziyaret ederek, kamuoyunda yaratılan algının gerçekleri yansıtmadığı mesajı verdi

Kumbul’dan Böcek’e zeytindalı

CHP İl Başkanı Kumbul, Büyükşehir Belediye Başkan adayı Böcek’i ziyaret ederek, kamuoyunda yaratılan algının gerçekleri yansıtmadığı mesajı verdi

Kumbul’dan Böcek’e zeytindalı
10 Ocak 2019 - 10:26

Kamuoyunda CHP örgütü ile arasının iyi olmadığı yönünde yaratılan algı üzerine İl Başkanı Ahmet Kumbul, beraberinde İl Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, İl Gençlik Kolları Başkanı Musa Gül ve İl yönetimi ile Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek’i ziyaret etti. Ziyaretin İl Başkanı Kumbul’un Başkan Böcek’e zeytin dalı uzattığı olarak da yorumlandı. Ziyarete basın mensupları da davet edildi.

KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK

Başkan Böcek ile CHP arasında basında değişik algılar yaratıldığına dikkat çeken Başkan Kumbul, “Korkunun ecele faydası yok, Hangi algıyı yaratmaya çalışırlarsa çalışsınlar, CHP’nin içindeki birlik beraberlik ve bütünlük her zaman devam ediyor ve devam edecektir. Bizim parti içi demokrasimizi dışardan parti içi bir ayrışmaymış gibi algılayan siyasi partilerin temsilcileri sanki CHP’de bir bölünme algısı yaratmaya çalışıyor.

İYİ PARTİ İLE KAZANACAĞIZ

Kumbul şunları söyledi: “Fakat bizin içimizde asla böyle bir ayrışma olmadığı gibi bundan sonra da olmayacaktır. Bizim Büyükşehir’i kazanmakla ilgili her hangi bir aklımızda şüphe, bir soru işareti yok. Başkanımız Büyükşehir Belediyesi’ni daha iyi yönetebilmesi için daha çok meclis üyesi ve daha çok ilçe belediyesi kazanmayı istiyoruz. İttifak yaptığımız İYİ Parti’yle birlikte 19 ilçenin tamamını kazanmayı hedefleyerek yola çıkıyoruz.”

HEP BİRLİKTE ÇALIŞIP KAZANACAĞIZ

Siyasi partilerin kuruluş amacının iktidar olmak olduğunu hatırlatan Başkan Böcek ise “Yerelde de belediyeleri kazanmaktır. Biz demokratik bir partiyiz. Önümüzdeki süreçte bizim bütün amacımız Gazipaşa’dan Kaş’a kadar 909 mahallemizde hep birlikte çalışmak ve birlikte kazanmaktır. 4 dönem belediye başkanlığım sürecinde, 19 ilçede hep birinci olduk. Genel Merkez’imiz de bunu görmüştü” dedi. Böcek, Kılıçdaroğlu ve Akşener’e de teşekkür etti.