Reklam
Reklam

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Turizmci Tolga Cömertoğlu sosyal medya hesabından Antalyaspor Taraftarları Şenliği düzenleme fikrini paylaştı. Bu çağrıya ise büyük destek geldi

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası

Turizmci Tolga Cömertoğlu sosyal medya hesabından Antalyaspor Taraftarları Şenliği düzenleme fikrini paylaştı. Bu çağrıya ise büyük destek geldi

İhsan Coşkun | Sporun Perde Arkası
10 Ekim 2018 - 10:36

HAYDİ ANTALYASPOR TARAFTAR ŞENLİĞİ’NE

Antalyaspor taraftarının Tolga Ağabeyi Turizmci Tolga Cömertoğlu çok güzel bir fikri ortaya attı. Sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan Tolga Cömertoğlu, “Simdi 07 Gençlik grubu, fikir ve tavsiyeleri soran tweet atınca aklıma geldi ve buradan beyin fırtınası yapalım dedim.  Hangi belediye başkanımız bize uygun bir yer gösterirse, gelecek ay birinci Antalyaspor Taraftarları Şenliği yapalım derim, içinde aktiviteler ve piknik de olsun. Antalyaspor Taraftarları Senliği; şişme oyun grupları, çocuk animasyonları ve benzerlerine ben sponsor olabilirim amaç çocuklara, gençlere tüm Antalya’ya, Antalyaspor’u sevdirmek tanıtmak ve stat dışında da ailelerimizle bir araya gelmek. Bu şenlik bir pazar günü, belediyelerimizden hangisi bize yer gösterirse, onların yönlendireceği alan da gündüz olabilir. İçinde piknik de olabilir, taraftar dernekleri tişört ve Antalyaspor logolu oyuncaklar dağıtabilir, Başkan Ali Şafak Öztürk de takımı oraya getirip imza dağıttırabilir. Bu sene ilkini yaparız, her sene geleneksel olur. Stat dışında da ailelerimizle hep bir araya geliriz ve eminim bu fikre destek olan çok olur, ben çok heyecanlandım haydi fikirleri bekliyorum” paylaşımında bulundu.

MURATPAŞA’DAN DESTEK

Tolga Cömertoğlu’nun bu önerisine ilk destek Muratpaşa Belediye Başkan Yardımcısı Murat Şimşek’ten geldi. Sosyal medyadan Tolga Cömertoğlu’na cevap yazan Murat Şimşek, etkinliğin Teneffüs Park’ta yapılması önerisi için “Taraftarımızın Yaş ortalaması Teneffüs Park için büyük gelebilir ama Muratpaşa Belediyesi’nin yetkisinde herhangi bir alanda nasıl bir etkinlik yapılacaksa tam destek..” notunu paylaştı.

DESTEK ÇIĞ GİBİ BÜYÜDÜ

Tolga Cömertoğlu’nun sosyal medyadaki paylaşımlarına destek ise adeta çığ gibi büyüdü. Kanal V yönetim kurulu başkanı Okan Kaya, sosyal medyadan “Ses, sahne, teknik bende” paylaşımında bulunurken, son günlerde tüm etkinliklere katılan Antalya Gazozu firması da, “O zaman gazozlar da bizden” paylaşımında bulundu.

BU FOTOĞRAFIN ADI VEFASIZLIK

Antalyaspor’un Galatasaray maçını basın tribününden takip ederken hemen solumda, merdivenlerde oturan bir kişi dikkatimi çekti. Biraz dikkatli baktığımda o merdivenlerde oturan kişinin, Antalyaspor’un efsane futbolcularından Oral Yenigün olduğunu fark ettim.

Yıllarca Antalyaspor forması giymiş, bu forma ile şampiyonluklar yaşamış, Antalya’da bir çok kişinin Antalyaspor’u sevmesine neden olmuş, bir çok babanın çocuğuna Oral’ın öyle bir sol ayağı vardı ki’ diyerek o çocuklara Antalyaspor’u sevmesine neden olmuş bir isimdir Oral Yenigün.

*****

Eskiler nasıl bir futbolcu olduğunu çok iyi bilirler.

Yıllarca Antalyaspor formasını giyen, kırmızı beyazlı kulübün alt yapısında antrenörlük yapan Oral Yenigün’ün stadyum merdivenlerinden maç izlemesi açıkçası beni çok ama çok üzdü. Çünkü biz büyük bir camiaysak, mutlaka geçmişimize sahip çıkmalıyız. Yıllarca bu kulübün formasını giyen futbolcularımızı, başkanlarımızı, yöneticilerimizi, kulüp çalışanlarımızı unutma hakkımız bulunmuyor.

Hele ki onlara merdivende maç izlettirmemeliyiz.

Özellikle eski futbolcularımızı, stadyumun en güzel yerinde ağırlamak da bizim en büyük görevimiz olmalıdır. Çünkü onlar gerçek Antalyasporlulardır. Bu kulübün formasını para için değil, armaya sevdası için giymiş futbolculardır.

Geçmişine sahip çıkmayanlar asla geleceğe emin adımlarla ilerleyemezler. Ben sayın başkan Ali Şafak Öztürk’ün bu konularda çok ama çok duyarlı olduğunu biliyorum. Mutlaka gerekeni yapacaktır ona da eminim.

*****

Benim önerim ise eski Antalyasporlu futbolcuların iletişim bilgilerine ulaşılıp, Antalya’da oynanan maçlara telefon açılıp davet edilmeleridir. Bir tane yada yetmiyorsa iki tane locanın, eski futbolcularımız için ayrılması ve bu futbolcuların orada ağırlanmasıdır. Açıkçası başta Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk’ün ve tüm yönetim kurulu üyelerinin de bu fikre sıcak bakacağını düşünüyorum. Bize de yakışan bu olur…

EN DEĞERLİ FORMA

Antalyaspor taraftarı ilklere imza atmaya devam ediyor. Bir spor programına sponsor olarak sadece Türkiye’de değil, dünyada eşi benzeri olmayan bir ilke imza atan taraftarlar grupları, bu kez de Antalyaspor formasına sponsor oldu. Antalyaspor’un Galatasaray ile oynadığı maçta forma sponsoru olan 07 Gençlik bir ilke de imza atmış oldu. Antalyaspor’un Alanyaspor maçında da Grup 1966’nın forma sponsorluğunda çıkacağı öğrenildi. Bu formaların manevi değeri çok büyük. İleride kurulacak olan Antalyaspor Müzesi’nde de mutlaka sergilenmelidir.

BATUHAN’I TAKİPTEYİM…

Ben gördüğüm yetenekli futbolcuları gerek televizyon programında gerekse bu sayfalarda paylaşıyorum, onları destekliyorum. Batuhan Arslan da o oyunculardan birisi.

Küçük yaşlardan itibaren Batuhan’ı takipteyim. Antalyaspor U21 takımından sezon başında Kemerspor’a transfer olmuştu. Sonrasında yaşanan anlaşmazlıktan dolayı geri döndü bu kez de önemli bir sakatlık yaşadığını öğrendim. Ayak içini iyi kullanan, süratli bir çocuk. Aklımda ise iki sene önce Menemen’e attığı gol var. Sakatlık yaşadığı için üzüldüm ancak genç olduğu için çabuk toparlayacaktır. Açıkçası ben Batuhan’ı hala takipteyim. Gelecekte Antalyaspor’un kaptanı olarak onu izleyeceğimize eminim.   

DEMEK İSTEDİĞİM BUYDU

Antalya Stadyumu, Türkiye’de küfrün olmadığı ender statlardan birisidir. Maçı sonucu ne olursa olsun, karşılaşmanın sonunda sahada mücadele eden, alın terini akıtan emek veren tüm futbolcuları tribüne çağırır ve desteklerler. Son yıllarda Antalya’da Avrupai bir seyirci topluluğu oluştu. Karşılaşma boyunca takıma büyük destek veren, rakibe hiç küfür etmeyen ve 90 dakika boyunca takımı ateşleyen bir Antalyaspor taraftarı var artık tribünlerde. Galatasaray maçında da stadyumda yaklaşık 20 bin seyirci vardı. Antalyasporlu futbolseverler arasında Galatasaray formalı, atkılı olanları da gördük. Hatta Galatasaray’ın golü sonrası sevinenler bile oldu. Ağır tahriklere rağmen hiçbir taşkınlığa neden olmayan duyarlı Antalyaspor taraftarlarına teşekkür ediyorum. Çünkü önümüzdeki maçlar için bir ceza almamız söz konusu olabilirdi. Diğer yandan bu maçtan önce kombine bilet fiyatlarından indirime gidilmişti. Ben de maçtan önceki köşe yazımda buna dikkat çekmiş ve uyarılarda bulunmuştum.  Çünkü Antalya’daki Galatasaraylıların maç bileti almak yerine kombine bilet alabilme ihtimali doğmuştu. Galatasaray maçı öncesi 4 bin kombine satıldığını öğrendim. Tabi bunların kaç tanesi Galatasaray taraftarı bunu bilmiyoruz ancak bu maç öncesi kombine bilet alanları da Antalyaspor’un tüm maçlarına bekliyoruz. Bundan sonra her maç 20 bin seyirciye oynayalım…

EN GÜZEL TERLİKLER

Sosyal medyada gördüğüm bu fotoğraf çok hoşuma gitti. Sanırım hepimizin evinde olması gereken terlikler bunlar…

MİNİK ANTALYASPORLULAR