İhaleyi OPET kazandı

Lara bölgesinde bulunan Antalyaspor'a ait akaryakıt istasyonunun 5 yıllık kiralama ihalesi gerçekleştirildi. İhaleyi Fikret Öztürk’ün sahibi olduğu OPET firması kazandı

İhaleyi OPET kazandı

Lara bölgesinde bulunan Antalyaspor'a ait akaryakıt istasyonunun 5 yıllık kiralama ihalesi gerçekleştirildi. İhaleyi Fikret Öztürk’ün sahibi olduğu OPET firması kazandı

İhaleyi OPET kazandı
02 Ağustos 2019 - 11:29 - Güncelleme: 02 Ağustos 2019 - 11:42

Antalyaspor’a kalıcı gelir sağlamak adına Lara bölgesindeki akaryakıt istasyonu alanı ihalesi gerçekleştirildi. Dün Hasan Subaşı Tesisleri'nde saat 14.30'da başlayan ihaleyi Antalyaspor Vakfı ve Derneği Başkanı Fikret Öztürk’ün sahibi olduğu OPET firması kazandı.
Gerçekleştirilen ihalede en yüksek teklif OPET firmasından geldi. İhaleyi kazanan OPET firması Antalyaspor’a; 5 yıllığına 9 milyon 966 Bin TL ve günlük 20 bin litrenin üzerindeki akaryakıt satışından elde edilen gelirden yüzde 2’lik pay verecek.
 
5 FİRMA KATILDI

Antalyaspor Kulübü Derneği’nin sahibi olduğu akaryakıt istasyonunun kiralama ihalesi, Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleştirildi. İhaleye, akaryakıt alanında Türkiye’nin en büyük 5 firması olan Petrol Ofisi, Opet, Shell, BP ve Total firmaları davet edildi. Opet’in kazandığı ihale sonucunda Antalyaspor, 5 yıl için 9 milyon 966 bin lira, buna ek olarak da petrol ve marketing satışından belirli oranlarda ciro üzerinden gelir elde etti.
 
MUSTAFA YILMAZ YÖNETTİ

Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleştirilen ihaleyi Antalyaspor Kulübü Derneği 2. Başkanı Mustafa Yılmaz yönetti. İhaleye, yönetim kurulu üyeleri Emin Hesapçıoğlu, Erhan Erdem ve Aziz Çetin ile kulüp profesyonelleri katıldı. Petrol işletmeleri alanında Türkiye’nin önde gelen 5 firması olan Petrol Ofisi, Opet, Shell, BP ve Total’in davet edildiği ihaleye Opet Petrol İşletmeleri A.Ş. katıldı.
 
5 YIL İÇİN 9 MİLYON 966 BİN TL

Noter ve basın huzurunda kapalı zarf usulü gerçekleştirilen ihaleye katılan tek firma olan Opet Petrol İşletmeleri A.Ş., 5 yıl için peşin ödenmek üzere 6 milyon TL’lik teklif sundu. İhale komisyonu başkanı Mustafa Yılmaz’ın her ne kadar tek firma olsa da artırım talebi üzerine teklifi 7 milyon TL’ye çıkaran firma yetkilileri, yeni bir artırım talebi üzerine rakamı 9 milyon TL olarak revize etti. Komisyon Başkanı Yılmaz’ın Antalyaspor’un kuruluş yılını temsil eden 1966’ya dikkat çekip rakamın 9 milyon 966 bin TL olması isteğini de yerine getiren Opet Petrol İşletmeleri A.Ş, bu sonuçla ihaleyi kazanmış oldu.
 
CİRODAN DA PAY ALINACAK

İhale Komisyonu Başkanı Mustafa Yılmaz’ın 5 yıl için peşin ödenecek bu rakamın dışında, günlük 20 bin litrenin üzerindeki petrol satışının yüzde 2’si, günde 8 bin liralık marketing cirosunun üzerindeki cironun da enflasyon oranında yüzde 5’i kadar Antalyaspor’a gelir sağlanması talebi de Opet Petrol İşletmeleri A.Ş. temsilcileri tarafından kabul edildi.
 
GELİRLER DAHA DA ARTACAK

Mustafa Yılmaz, ihalenin Antalyaspor için hayırlı olmasını dileyerek, “Antalyasporumuz bu ihale ile kalıcı bir gelir elde etmiştir. Bu ihale, sadece belirlenen alanların kiralanması için yapılmıştır. Alandaki diğer işletmelerin kiralama ihalesi de önümüzdeki günlerde ayrıca yapılacak, Antalyasporumuzun gelirleri böylece daha da artacaktır. Antalyasporluların da kulübümüzün gelirinin artması amacıyla, adı Antalyaspor Petrol İstasyonu olacak olan istasyondan alışveriş yapmalarını ayrıca rica ediyoruz” dedi.