Derneği yönetmeye talibiz

Antalyaspor Kulübü Derneği 29 Haziran’da seçime gidiyor. Camianın yakından tanıdığı isimlerden olan Hakkı Yılmaz ise “Antalyaspor Kulübü Derneği’ni yönetmeye talibiz” açıklaması yaptı

Derneği yönetmeye talibiz

Antalyaspor Kulübü Derneği 29 Haziran’da seçime gidiyor. Camianın yakından tanıdığı isimlerden olan Hakkı Yılmaz ise “Antalyaspor Kulübü Derneği’ni yönetmeye talibiz” açıklaması yaptı

Derneği yönetmeye talibiz
21 Haziran 2019 - 12:17

Antalyaspor Kulübü Derneği genel kurulu 29 Haziran’da gerçekleştirilecek. İlk toplantıda çoğunluk sağlanamaması halinde ise ikinci toplantı çoğunluk aranmaksızın, 13 Temmuz tarihinde Döşemealtı Atilla Konuk Tesisleri’nde yapılacak.
 
İLK AÇIKLAYAN YILMAZ OLDU
 
Antalyaspor Kulübü Derneği seçimleri için ilk açıklama camianın yakından tanıdığı isimlerden olan Hakkı Yılmaz’dan geldi. Antalyaspor Kulübü Derneği yönetimine talip olduklarını belirten Hakkı Yılmaz, “Antalyaspor’un geleceğine ipotek koydurmayız. Antalyaspor’un geleceği için şirketteki hisse yapıları ile ilgili çalışmalarımız tamamlanmıştır. Bu çalışmalar neticesinde anonim şirketini çoklu seçim şekline dönüştürecek şekilde sermaye artışı hedefliyoruz. 80 milyon Euro civarında bir anonim şirket borcu var. Bu konu ile ilgili çalışmalarımız sürüyor. Antalyaspor asla sahipsiz değildir” şeklinde konuştu.
 
 
100 ÜYE KAYDI YAPILMIŞ
 
Antalyaspor Kulübü Derneği’nde yapılan yeni üye kayıtları ile ilgili iddialarda bulunan Hakkı Yılmaz, “Haziran ayı başından itibaren 100 üye kaydı yapılmış. Bu yapılan üye kayıtlarının çoğunluğunun da bir yöneticinin kendi çalışanları olduğu kulağımıza geliyor. Bunları araştırıyoruz ve gerekli hukuki çalışmalarımızı da yapacağız. Antalyaspor’un rengini bilmeyen, tarihini bilmeyenleri sırf kendileri adına oy kullansınlar diye üye yapıyorlar. Bu Antalyaspor’a ihanettir” dedi.
 
KAYNAK YARATILAMIYOR, BORÇLANILIYOR

Eleştirilerde de bulunan Hakkı Yılmaz, “Anonim şirket alındı, dernek alındı, vakıf alındı. Peki bugüne kadar ne yapıldı? Hangi çalışma tamamlandı, hangi proje hayata geçirildi. Güçlerbirliği sağlansın dendi, sağlında da. Peki güçlerbirliği sayesinde Antalyaspor’a maddi bir kaynak yaratılabildi mi? Bunların cevabı koskoca bir hayır. Antalyaspor halen aileye borçlanmaya devam ediyor Bunların sorulması gerekiyor” diye konuştu.
 
CAMİA OLMAKTAN ÇIKARIZ
 
Yönetime girmek için liste yapmadıklarını belirten Yılmaz, “Hasan Subaşı döneminden bugüne kadar devamlı olarak siyasi yönetimler geldi. Çünkü çoklu seçim sistemi yok ve anonim şirket yanlış kullanılıyor. Bu kulüp ayakta tutunabilir. Antalyaspor Kulübü Derneği TFF’de garantördür. Biz yönetime talibiz, listemiz şekillendi. Amacımız bağcıyı dövmek değil, üzüm yemektir. Bizim derdimiz Antalyaspor’dur” dedi.