Reklam
Reklam

CHP heyeti raporu sızdırıldı mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya aday belirleme çalışmalarına ilişkin çalışma raporu yayınlandı

CHP heyeti raporu sızdırıldı mı?

Cumhuriyet Halk Partisi Antalya aday belirleme çalışmalarına ilişkin çalışma raporu yayınlandı

CHP heyeti raporu sızdırıldı mı?
06 Aralık 2018 - 13:26

Parti Meclisi Üyesi Ankara Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Kocaeli Milletvekili Tahsin Tarhan, Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Denizli Milletvekili Kazım Arslan Ve Adana Milletvekili Burhanettin Bulut Heyet Olarak Antalya İlinde çalışma gerçekleştirdi.

Buna göre raporunu hazırlayıp genel merkeze ileten heyetin raporunda; CHP Antalya İl Başkanlığı binasında örgüt yöneticilerinin görüşleri alındıktan sonra başvuru yapan ve başvuru yapmayıp aday olmayı düşünen bütün adaylarla ayrı ayrı mülakatlar yapan heyet, ataması yapılan belediye başkanları dışında kalan mevcut belediye başkanları ile de görüşmeler yapıldığı belirtildi.

Antalya’da 61 oda ile görüşmeler yapıldığı belirtildiği rapordu şu ifadeler yer aldı; “Özel araştırma yapılmasına ihtiyaç duyulan bölgelere heyet üyeleri bizzat giderek seçmen kitlesi ile görüşmeler yaparak sonuç ve kanaat edinmeye çalışmıştır. Antalya ilimizde son seçimlerde belirgin oy alan diğer siyasi partilerin il başkanları ile de özel görüşmeler yapılarak görüş alışverişinde bulunulmuştur.

SONUÇ VE KANAAT          :

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANLIĞI ;

Çetin Osman Budak, Ümit Uysal ve Muhittin Böcek isimleri Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için öne çıkmaktadır. Bu isimler İl ve İlçe Başkanlıklarına, Kadın ve Gençlik Kolu Başkanlıklarına, mülakat yapılan bütün ilçe adaylarına, ziyaret edilen kurumların tamamına ve alana çıkılan bölgedeki seçmenlere sorularak aşağıdaki kanaate hasıl olunmuştur.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı hangi isim olursa olsun, mutlaka öncelikli yapılması gereken parti içi barışın sağlanarak, il ve ilçe örgütleri ve bütün adayların birlikte ve koordineli çalışması sağlanmalıdır.

1- Çetin Osman Budak, Genel Başkan Yardımcılığı görevi yapan il milletvekilimiz “abi formülü” olarak barışı sağlayabilir iddiası önerilmiş, alanda tanınırlığı diğer iki adaya nazaran daha geri plandadır.

2- Muhittin Böcek, Uzun süredir Konyaaltı İlçemizde belediye başkanlığı yapmış, başarılı ve tanınırlığı en yüksek isimdir. Şehrin batısından ve kırsal bölgeden daha çok oy alacağı iddiası öne çıkmıştır. Mevcut İl Başkanlığı ve yönetimi ile ve İlçe Başkanı dışındaki ilçe yöneticileri ve partililerin çoğu ile bağı zayıf olması genel anlamda eleştiri konusu olarak heyetimize yoğun şekilde dile getirilmiştir. Büyükşehir adaylığı söz konusu olması halinde mutlaka örgütlerin gönlü alınması ve birliğin sağlanması gerektiği gözlemlenmiştir.

3- Ümit Uysal, Bir dönem Muratpaşa Belediye Başkanı olarak görev yapmış, çok başarılı ve tanınırlığı olan, parti örgütlerinde öne çıkan isimdir. Antalya merkezin ve doğum yeri itibariyle ilin doğu ilçelerinin oyunu daha fazla alacağı iddiası öne çıkmaktadır. Büyükşehir adayı olması durumunda mutlaka diğer ilçe belediye başkanlarının da desteği alınmalıdır.

AKP, rantın yoğun olduğu Antalya iline iktidarın gücünü de kullanarak yoğun bir ekonomik güç ile seçim sürecinde saldıracaktır. Bu nedenle seçim sürecinde ekonomik olarak da seçim çalışmaları diğer illere nazaran desteklenmelidir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanabilmenin önemli ayaklarından biri de diğer siyasal partilerle yapılacak aday destekleme görüşmelerinin sağlıklı yürütülmesidir. Bu nedenle İyi Parti ile yapılacak görüşmeler önem arz etmektedir. Oy oranı yüksek olan diğer partilerle de belediye meclis üyeliği üzerinden anlaşılarak desteklerinin alınması sağlanılabilir.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adaylarımızın üçüne de heyet olarak inancımız tamdır. Her üç adayın şehrin yapısı nedeni ile öne çıkan özellikleri birbirinden farklıdır. Büyükşehri kazanmamızın ön koşulu barışın ve birliğin sağlanmasıdır” denildi.

Raporda ilçeler ile ilgili ise şu ifadeler yer aldı;

ANTALYA İLÇELERİ

1-MURATPAŞA

Mevcut Belediye Başkanı Ümit UYSAL, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaması halinde Muratpaşa İlçesi Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmelidir.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit UYSAL’ın büyükşehir adayı olarak gösterilmesi halinde;

a)         İl Başkanı Ahmet KUMBUL, bu ilçeye belediye başkanı adayı olmak istediği talebini heyetimize iletmiştir.

b)         Öne çıkan isimler Ömer MELLİ ve Murat BULAT

2-KONYAALTI

Mevcut Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olmaması halinde Konyaaltı İlçesi Belediye Başkanı Adayı olarak gösterilmelidir.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin BÖCEK’in büyükşehir adayı olarak gösterilmesi halinde Semih ESEN ismi tek öne çıkan isimdir.

3-DÖŞEMEALTI       Turgay GENÇ (Mevcut Başkan)

4-İBRADI                   Serkan KÜÇÜKKURU (Mevcut Başkan)

5- KEPEZ                   Garip ERDOĞAN (Diğer adaylar Önder KURNAZ ve Devrim İŞBİLEN belediye meclis üyeliğinde değerlendirilmesi olumlu olur)

6- AKSU                     İsa YILDIRIM(İyi Parti de bu ismin kendilerinden adaylığını istiyor)

7- FİNİKE                  Mustafa GEYİKÇİ

8- KAŞ                        Yusuf Ulaş AKÇAY

9- AKSEKİ                 Erdoğan ERDOĞAN

10- KUMLUCA         Mustafa KÖLEOĞLU (İsa GÜZEL Kumlucalı olan vekilin önerisi)

(İyi Parti son aşama beklenebilir)

11- KORKUTELİ      Süleyman MEMOĞLU

12- ALANYA             İttifak Beklenmeli

13- SERİK                  İttifak Beklenmeli

14- GÜNDOĞMUŞ   İttifak Beklenmeli

15- DEMRE               İttifak Beklenmeli

16- ELMALI              İttifak Beklenmeli

17- GAZİPAŞA                     Eğilim Yoklaması

18- MANAVGAT     Belirlendi

19- KEMER               Belirlendi