Reklam
Reklam

CHP'DEN ATATÜRK ANITINA ÇELENK

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya İl Başkanlığı, CHP’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

CHP'DEN ATATÜRK ANITINA ÇELENK

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Antalya İl Başkanlığı, CHP’nin 96’ncı kuruluş yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenk sundu

CHP'DEN ATATÜRK ANITINA ÇELENK
10 Eylül 2019 - 11:06

CHP Antalya İl Başkanlığı partinin kuruluşunun 96’ncı yılı dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk sundu. Çelenk sunumu saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törene, CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, CHP Antalya Milletvekilleri Çetin Osman Budak, Cavit Arı, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Konyaaltı Belediye Başkanı Semih Esen, Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, CHP Antalya Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci, meclis ve parti üyeleri katıldı.
 
96. YIL KUTLU OLSUN
CHP Antalya İl Başkanı Ahmet Kumbul, çelenk sunumunun ardından açıklamada buldu. ‘Ulu çınarımız 96 Yaşında’ diyerek açıklamasına başlayan Kumbul, “Kurtuluşun ve kuruluşun, emperyalizme karşı ulusal direnişin, kula kulluk etmeyenlerin, hak ve özgürlüklerin, halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi, kuruluşunun 96. yılında bütün Türkiye’ye umut olmaya devam ediyor. Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Benim iki büyük eserim var, biri Türkiye Cumhuriyeti, diğeri Cumhuriyet Halk Partisi’ dediği ve bizlere emanet ettiği Cumhuriyet Halk Partisinin 96. kuruluş yıldönümü kutlu olsun” dedi.
 
ÜÇ ANA KAYNAĞI VAR
Kurulduğu günden bu yana CHP’nin, Atatürk ilke ve devrimlerinin, cumhuriyetin, demokrasinin, laikliğin, aydınlanmanın, insan haklarının, hukukun üstünlüğünün, emeğin, sosyal adaletin, hak ve özgürlüklerin yılmaz savunucusu olduğuna dikkat çeken Ahmet Kumbul, CHP’nin temelinde, emperyalizme karşı ulusal başkaldırının öncüsü olan Kuva-yi Milliye, Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyeti’nin olduğunu belirtti. Kumbul, “Kuruluş felsefemizde, Cumhuriyetçilik, Milliyetçilik, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik ilkeleri üzerinden şekillenen Atatürk Devrimleri ve altı ok ilkeleri vardır. Partimizin ideolojisini besleyen üç ana kaynağı şöyle özetleyebiliriz, Atatürk’ün modernleşme devrimi ve altı ok ilkeleri, sosyal demokrasinin evrensel kuralları ve Anadolu ve Trakya’nın tarihsel ve felsefi birikimi” diye konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum