Böcek esnaf oda başkanları ile buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın 19 ilçesindeki 75 esnaf odasının başkanları ile bir araya gelerek, sorunlarını dinledi

Böcek esnaf oda başkanları ile buluştu

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’nın 19 ilçesindeki 75 esnaf odasının başkanları ile bir araya gelerek, sorunlarını dinledi

Böcek esnaf oda başkanları ile buluştu
12 Mart 2020 - 11:01

Antalya’nın 19 ilçesindeki 75 oda başkanı ile Büyükşehir Belediyesi’nde toplanan Başkan Böcek, tek tek sorun ve önerileri dinledi. Toplantının açılışında söz alan AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Başkan Böcek’e teşekkür etti. Başkan Böcek’in her fırsatta esnafla buluştuğunu hatta 1 yıl içerisinde 6 kez esnafla toplantı yaptığına dikkat çeken Dere, “Biz birlikte yaparız sözünüz böyle hayata geçiyor” diyerek esnafa verdiği destek için teşekkür etti.
Başkan Böcek de 11 aylık süreçte yaptıkları hizmetleri anlatarak, planlı, kurallı, kimlikli kent için çalışmalarına devam ettiklerini söyledi. Esnaf buluşmalarının Antalya için önemine değinen Başkan Böcek, oda başkanlarına tek tek söz vererek sorun, talep, önerilerini dinledi. Özellikle Elektronik Denetleme Sistemi EDS’nin hizmete girmesi ile hız limitlerinin yaz aylarında trafik sorunu yaratacağını öne süren oda başkanları hız limitlerinin yükseltilmesiyle ilgili taleplerini iletti.
 
 
HIZ LİMİTİ YENİDEN GÖZDEN GEÇİRİLSİN
Böcek, EDS konusunda tüm ilçelerdeki ulaşım esnafından, hız limitinin yeniden gözden geçirilmesi talebinin geldiğini, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve ilgili kurumlarla konuyu görüşeceğini belirtti. Antalya’nın araç sayısı bakımından Türkiye’de 4. sırada olduğuna işaret eden Böcek, “1 Nisan gibi EDS sistemini İl Emniyet ve Karayolları Müdürlüğü’ne teslim ediyoruz. Büyükşehir Belediyesi’nin kasasından bu sistem için yaklaşık 110 milyon lira çıktı. İnsanlarımızın hayatı önemli. Planlı kurallı kimlikli kent için bunlar olmalı” dedi. Başkan Böcek, daha önce 2 olan ulaşım denetim aracı sayısının 6’ya çıkarıldığını gerekirse ek takviye yapılabileceğini söyledi.
 
 
 
CAM ŞERİTLİ YAYA YOLU GEÇİŞİ
Muratpaşa Cami le Kapalı yolun kesiştiği noktada yaya öncelikli yol olduğu için yaşanan trafik sıkışıklığını gidermek üzere de çalışma başlattıklarını söyleyen Başkan Böcek, söz konusu yerde iki yerden geçiş sağlanacak şekilde şeffaf, Antalya’ya yakışan bir yaya üst yolu yapılacağını söyledi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum