Bahçeli’den şok sözler: Antalya'da hainler cirit atacak

Belediye ve il başkanlarını Antalya’da toplayan MHP lideri Bahçeli, kullandığı ifadeler ile şok etti. Bahçeli, PKK'nın büyükşehir belediyelerine CHP’nin taşıyıcı bedenliğiyle nüfuz edeceğini söyleyerek, “Dağlarda kovalananlar belediyelere konuşlanacak. Bundan sonra Antalya’da hainler daha fazla cirit atacaktır” ifadelerini kullandı

Bahçeli’den şok sözler: Antalya'da hainler cirit atacak

Belediye ve il başkanlarını Antalya’da toplayan MHP lideri Bahçeli, kullandığı ifadeler ile şok etti. Bahçeli, PKK'nın büyükşehir belediyelerine CHP’nin taşıyıcı bedenliğiyle nüfuz edeceğini söyleyerek, “Dağlarda kovalananlar belediyelere konuşlanacak. Bundan sonra Antalya’da hainler daha fazla cirit atacaktır” ifadelerini kullandı

Bahçeli’den şok sözler: Antalya'da hainler cirit atacak
22 Nisan 2019 - 10:26

Devlet Bahçeli'nin başkanlığında, MHP, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nin ardından süreci değerlendirmek amacıyla Antalya'nın Manavgat ilçesinde, 81 il başkanı ve 235 belediye başkanı ile otelde kampta bir araya geldi. İki gün süren kampın ardından Bahçeli Antalya ile ilgili sert ifadeler kullandı. 

HAİNLER CİRİT ATACAK

31 Mart’tan sonra PKK'nın bu defa büyükşehir belediyelerine CHP’nin taşıyıcı bedenliğiyle nüfuz edeceğini aktaran Bahçeli, dağlarda kovalananların belediyelere konuşlanacağını söyledi. Zilletin bedelinin çok ağır olacağını söyleyen Bahçeli, "Bu gidişle FETÖ, kaybettiği mevzileri yerel yönetimler üzerinden tekrar kazanacaktır. Bundan sonra Antalya’da hainler daha fazla cirit atacaktır. Karşımızdaki operasyon küreseldir, mazisi iki asra dayanmaktadır. Bize göre tüm hesaplar 2023’e göre yapılmıştır. Eğer Cumhur İttifakı ayakta kalamazsa bundan sonra yerel yönetimler kanalıyla palazlanan PKK’lılar, FETÖ’cüler, Geziciler, çukurcular, Sorosçular, teslimiyetçiler daha da güçlenerek Türkiye’nin boğazına sarılacaklardır. Hesap kirlidir, karanlıktır, vandaldır. Bunu görmek, bunu bilmek lazımdır” dedi.

'YALANLARA KANACAK YOKTUR'

"'Artık normalleşme zamanıdır' diyerek gizemli mesajlar veren, 'Hiddetle yola çıkanlar kaybedecek' sözünü dillendirip Ahmet Yesevi istismarıyla kahinlik yapan siyasi eskiler, içinden çıktıkları partileriyle hesaplaşmak için CHP'yi siper olarak kullanıyor" diyen Bahçeli, şunları kaydetti: "Neymiş, 30 kilometre ötesini görebilen dürbünleri varmış da, önceden olacakları öngörüyorlarmış. Bunlar anlaşılan dürbünün tersinden bakıyorlar. Sevsinler sizin küf bağlamış dürbününüzü. Bu nedenle de haksızlığa uğramışlar. Bir metre önünü görmekten acizlerin ellerinde dürbün varsa, bizde de teleskop vardır. Bu sayede siyasetin kara deliklerini görmekle kalmıyoruz, maksatlarını da deşifre ediyoruz. Aldatmaya gerek yoktur. Aldanacak yoktur. Yalanlara kanacak yoktur. Oyuna gelecek hiç yoktur. Bir yanda ekonomik teröristler Türk Lirasının değerine saldırırken, diğer yanda CHP-İP-HDP bu hain operasyona teşrifatçılık ve kuryelik yapmaktadır."


'YSK, MEŞRU VE HUKUKİ DESTEK ALACAK MI?'

Olağanüstü itiraza konu olan iddiaların tam ve eksiksiz incelenip, adalet ve hakkaniyete uygun sonuçlandırılmasının, YSK'nın tarihi görevi olduğunu kaydeden Bahçeli, "Bizim merakımız YSK'nın bu kadar ağır bir yükün altından nasıl kalkacağıdır? YSK herhangi bir şekilde meşru ve hukuki bir destek alacak mıdır? İçişleri ve adalet bakanlıklarıyla birlikte MİT ve emniyet birimleri lazım gelen bilgileri paylaşıp olağanüstü itiraz sürecinin sağlıklı ve vicdanen isabetli bir netice vermesine katkı sunacaklar mıdır? Varsayalım ki FETÖ'cüler tespit edildi. Buna rağmen YSK seçim yenileme kararı almazsa 15 Temmuz'da şehit düşen 251 vatan evladının yüzüne mahkeme-i kübrada nasıl bakılacaktır? 2 bin 193 gazinin hakkını hukukunu kim koruyacaktır? Hatta 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nün isim değişikliği gündeme getirilecek midir?" diye konuştu. 


EKREM İMAMOĞLU'NA ELEŞTİRİ

MHP lideri Bahçeli, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, koltuğuna oturur oturmaz belediyenin ve bağlı kuruluşlarının elektronik veri tabanı ve altyapılarında inceleme ve araştırma yaptırmaya kalkışmasının, iyi niyetli ve safiyane idari tasarruf olarak görülemeyeceğini savundu. Bahçeli, "Zannedersiniz her şey bitmiş, geriye kala kala veri tabanını incelemek kalmıştır. Bu telaş niyedir, bu acelecilik neye yorulmalıdır? Bir nevi kozmik oda operasyonunu andıran bu girişimin İstanbul 4. İdare Mahkemesi tarafından durdurulması isabetli olsa da zorlama ve dayatmalar anlaşılan son bulmayacaktır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi veri tabanının kimlerin eline geçeceği meçhuldür. Patlıcan meraklısı olanların musakkayı küçümsemeleri meselenin bir diğer tuhaf ve tutarsız yanıdır. İstanbul'da bir şeyler olmuş, olmaya da devam etmektedir. Bu gelişmeler karşısında Türkiye ittifakından bahsetmek kafamızdaki soru işaretlerini çoğaltmıştır" diye konuştu.