Reklam
Reklam

AÜ'den işbirliği çağrısı

Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Ünal, iş dünyası, STK'lar ile kamu kurum ve kuruluşlarına ortak proje yürütülmesi için iş birliği çağrısında bulundu.

AÜ'den işbirliği çağrısı

Akdeniz Üniversitesi Prof. Dr. Mustafa Ünal, iş dünyası, STK'lar ile kamu kurum ve kuruluşlarına ortak proje yürütülmesi için iş birliği çağrısında bulundu.

AÜ'den işbirliği çağrısı
13 Nisan 2018 - 14:44

Prof. Dr. Mustafa Ünal, iş dünyası, STK'lar ile kamu kurum ve kuruluşlarına işbirliği çağrısında bulunarak açık bir mektup yayımladı. Akdeniz Üniversitesi'nin 36 yıllık tarihiyle, bilime, sanata, ekonomiye ve teknolojiye katkı veren başarıları dünyaca takdir görmüş, akademik kadrosuyla markalaşmış güçlü bir devlet üniversitesi olduğunu belirten Ünal, "Çağın gereklerine göre her alanda sürekli gelişimi ilke edinen, çevreye duyarlı, girişimci ve bilimsel yönüyle uluslararası alanda tanınan ve bu alanda ilişkilerini her zaman güçlü tutan yapısıyla Antalya ile özdeşleşen üniversitemiz yarının üniversitesidir" dedi.

ORTAK GÜÇ VE ORTAK AKIL

Akdeniz Üniversitesi'nin entelektüel birikimi ve sahip olduğu seçkin kadrosuyla ülke ve bölge için önemli bir değer olduğuna işaret eden Prof. Dr. Mustafa Ünal, şunları kaydetti:

"Akademik kadromuz, bu entelektüel birikimi toplumun çıkarları doğrultusunda paylaşma konusunda istekli ve kararlıdır. Bu amaç doğrultusunda atılması gereken önemli adımlardan biri, paydaşlar ile işbirliği kültürünü geliştirecek uygun zeminlerin oluşturulmasıdır. Üniversite olarak inanıyoruz ki; hiçbirimiz hepimiz kadar akıllı ve hiçbirimiz hepimiz kadar güçlü değiliz. Bu nedenle ortak güç ve ortak aklın kullanılması başarıyı beraberinde getirecektir."

'DESTEK VERMEYE HAZIRIZ'

Akdeniz Üniversitesi'nin tüm faaliyetlerini, topluma karşı sorumluluk bilinciyle gerçekleştirdiğine değinen Prof. Dr. Ünal, şöyle devam etti:

"Üniversitedeki bilimsel potansiyelin Antalya'ya ve Antalyalıya aktarılarak ekonomik, sosyal ve kültürel değere dönüşmesinin, üniversitedeki akademisyen ile yerel paydaşlar arasında karşılıklı güvene dayalı, sürdürülebilir iş birlikler sağlanmasının önemli olduğu düşüncesindeyiz. Bu bağlamda üniversitemiz Antalya'da faaliyet gösteren tüm meslek odaları, sanayi kuruluşları, kamu yararına çalışan dernekler, sendikalar, sivil toplum örgütleri (STK) ve diğer kuruluşlar ile kurumsal bir anlayışla, sürdürülebilir, nitelikli ve güvenilir ilişkiler geliştirmeyi amaçlamaktadır. Bu doğrultuda siz değerli kurum ve kuruluşlarla işbirliğine her zaman açık olduğumuzu özellikle belirtmek isteriz. Akdeniz Üniversitesi'nden herhangi bir konu hakkında bilgi veya destek almak istediğinizde en kısa zamanda size bilgi vereceğimizi bilgilerinize sunarız."