Reklam
Reklam

ANTALYASPOR NEDEN BU GÜNLERE GELDİ?

Antalyaspor’un eski yöneticisi Emin Altıner, bomba açıklamalarda bulundu. Altıner, kırmızı beyazlı kulübün bugünlere neden geldiğini, yapılan yanlışları tek tek Spor Aktif’te anlattı

ANTALYASPOR NEDEN BU GÜNLERE GELDİ?

Antalyaspor’un eski yöneticisi Emin Altıner, bomba açıklamalarda bulundu. Altıner, kırmızı beyazlı kulübün bugünlere neden geldiğini, yapılan yanlışları tek tek Spor Aktif’te anlattı

ANTALYASPOR NEDEN BU GÜNLERE GELDİ?
26 Aralık 2019 - 08:37

Antalyaspor’un eski yöneticisi Emin Altıner, Spor Aktif programında bomba gibi açıklamalarda bulundu. Kırmızı beyazlı kulüpte uzun yıllar yöneticilik yapan ve Ali Şafak Öztürk’ün ilk döneminde yönetim kurulunda yer alan Emin Altıner, kırmızı beyazlı kulüpte perde araksında nelerin yaşandığını en ince ayrıntısına kadar anlattı.
 
RIZA HOCANIN GELİŞİ
 
2016-2017 sezonunda 8. haftada Galatasaray deplasmanına gideceklerini belirten Emin Altıner “O dönem hocamız Jose Morais. Başkanın kafasında başka bir isim vardı ama boşta olan hocalırn arasında en iyisi de Rıza Çalımbay’dı. Fikret Öztürk devreye girdi ve Rıza hoca Antalyaspor’a geldi. Rıza Çalımbay hangi futbolcudan verim alınacağı çok iyi biliyordu. Biz o dönem ligi 5. bitirdik. Biz o dönem deplasmanlara ailemizle gidiyorduk ve bu takıma yansıdı”
 
SONRA KÖTÜ YÖNELTİLMEYE BAŞLADI
Sezonun 5. sırada bitirmemizin ardından Antalyaspor’un kötü yönetilmeye başlandığını belirten Emin Altıner, “alt yapının başına David, Scoutun başına da büyük maaşlarla Alfonso getirildi. Yönetim içerisinde de beş kişilik bir komisyon oluştu her kararı onlar vermeye başladı. Biz yönetim kurulu üyesi olarak hiçbir şeyden haberimiz olmuyordu. Hatta basından öğreniyorduk. Salih Peker ve İsmail Bilal bu duruma dayanamadı ve yönetimden istifa ettiler. Ben başkana mesaj yazdım. Bunun üstüne gitmeniz gerekir dedim. Bu arada yönetimin de üzerinde bir adam yaratıldı. Yönetimle başkanın da arasında bir isim yaratıldı. Servet Çavuşoğlu’ya çok büyük yetkiler verildi. Sanki geçen dönemin başarısı Rıza hocanın değil başkalarınınmış gibi lanse edildi. Rıza hoca itibarsızlaştırıldı” dedi.
 
RIZA HOCA BAŞKANA ULAŞAMAZDI
 
Altıner, “Yönetim kurulu üyeleri, başkana ulaşabilmek için Servet Çavuşoğlu’ndan icazet alıyordu. Bu kadar yetki verilince de, Servet kendini takımın sahibi, başkanı gibi görmeye başladı. Bu durumdan da Rıza hoca çok büşük rahatsızlık duydu. Hoca Nasri ve Menez’i istemedi. Hele Vaınquer gibi bir adam geldi adeta dünyaları ben yarattım havasındaydı. Bunlar Eto’o’yu da küstürdü. 28 gol atmış bir Eto’oyu kenara itip, Nasri’ye Kalekapısı’nda imzalar attırıldı. Rıza hoca bu yanlışları başkana anlatamadı çünkü arasında Servet Çavuşoğlu vardı. Bir türlü Servet’i aşıp, başkana bu yanlışları anlatamadı. Rıza hoca gitti Leonardo getirildi. Başkan Servet Milan’a bir ziyarette bulunmuştu sanıyorum o zaman bu anlaşma sağlandı. Bizim bunlardan sonradan haberimiz oldu. Ve o Leonardo kendi de istifa etti başkanı da yedi” dedi.
 
CİHAN BULUT DÖNEMİ
Sonrasında Cihan Bulut dönemi başladığını hatırlatan Altıner, “Nasri, Menez gibi isimler gitti. Hamza hoca geldi ve Servet de kulüpten gitti. Kulüp içerisine birlik beraberlik geldi. Parasızlıktan idmana çıkmayan takım, sahaya çıkıp maçlar kazandı. Bu birlik ve beraberlikle geldi. O dönem futbol şubesinin başında da, futboldan anlayan Şefik Öz vardı. Bu şekilde de doğru transferler ile de başarı geldi. Şuan ise futbol şube sorumlusunu ben tanımıyorum” dedi.
 
ZEKİ VE DAĞAŞAN TARTIŞTI
Cihan başkan döneminde Bülent Korkmaz döneminin başladığını hatırlanan Altıner “ilk sezon Bülent hoca ligi 7. bitirdi. Çünkü işine karışılmadı. Ancak sonraki sezon yeniden aynı hatalar tekrarladı ve işler kötüye gitmeye başladı. Çünkü Bülent hocanın ekibinin içerisine bir adam sokuldu. İbrahim Dağaşan teknik ekibe girdi. İlk işi ise Zeki ile idmanda tartışma yaşaması oldu ve Zeki’nin, Bülent hoca ile arasının açılmasına İbrahim Dağaşan neden oldu” şeklinde konuştu.Disiplinsizlik
 
 Antalyaspor yedek kulübesinde bir disiplinsizlik hakim. Adeta kimin teknik direktör, kimin yardımcısı olduğu belli değil. Her kafadan bir ses çıkıyor gibi. Bu disiplinsizlik tribünden net bir şeklide belli oluyor. Hatta dahası, ısınmaya giden yedek futbolculara bile yansıyor. İşte Ankaragücü maçında yedek kulübesinden ısınmaya giden futbolcuların hali. Maça her an girecekmiş gibi ısınmıyorlar tam tersine tribünde maç izleyen taraftarlar gibi karşılaşmayı izliyorlar. Dönüp de bunlar ne yapıyor diye bakan da yok.

Yönetimde değişiklik
 
 Antalyaspor yönetim kurulunda bazı isimler değişti. Başkan Ali Şafak Öztürk’ün kulüp başkanı seçildiği listede yer alan Ziya Erbaş, Bora Terzioğlu, Emre Önen ve Mert Osmanlar’ın istifa etmesinin ardından yönetim kuruluna Osman Dermen, Emin Gülmez, Ramazan Karabulut ve Rıdvan Güzel yönetim kurulu listesine dahil edildi.

Bu yapı doğru değil
 
 Eskiden anonim şirketi, derneğin denetlediğini ayrıca vakıfın da bir icra kurulu gibi çalıştığını belirten Emin Altıner, şimdi ise bu durumun yanlış şekilde işlediğini belirtti. Altıner, “Aynı asansörde çıkılmaması gerekiyor. Anonim şirket başkanı, babası dernek başkanı, aynı zamanda vakıf başkanı bu doğru bir yapı değil. Herkesin yanlışı olabilir, denetlenmesi gerekir. Bu doğru değil” dedi.

Gece kulüplerinden çıkmıyor
 
Antalyaspor Teknik Direktörü’nün gece kulüplerinde gezdiğini belirten Emin Altıner, “Antalya’da bir caz bara gittim. Orada Tomas ve Ayhan hocayı gördüm. Geçtiğimiz günler de Utku Taşkın da sosyal medyadan paylaştı. Ben yöneticilik hayatımda bir çok teknik adamla çalıştım bugüne kadar bir teknik adamın ve yardımcısının gece kulüplerinde ne gezdiğini gördüm ne de duydum. Bunlar yanlış şeyler” diye konuştu.


 

YORUMLAR

  • 0 Yorum