Reklam
Reklam

15 temmuz şehidi mezarı başında anıldı

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde şehit düşen Muhammed Oğuz Kılınç Antalya’daki mezarı başında anıldı

15 temmuz şehidi mezarı başında anıldı

Fethullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Ankara Emniyet Müdürlüğü’nde şehit düşen Muhammed Oğuz Kılınç Antalya’daki mezarı başında anıldı

15 temmuz şehidi mezarı başında anıldı
16 Temmuz 2019 - 10:56

“15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri kapsamında, 15 Temmuz hain darbe girişiminde Ankara Emniyet Müdürlüğünde şehit düşen 26 yaşındaki polis memuru Muhammed Oğuz Kılınç için Antalya’da tören düzenlendi. Uncalı Mezarlığı Polis Şehitliği'nde yapılan törene baba Zeki ve anne Meltem Kılınç, şehidin kardeşleri Gamze ve Onur Kılınç, babaanne Feride Kılınç, akrabaları, Antalya Vali Yardımcısı Nurettin Ateş, Kepez Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Konyaaltı Kaymakamı Kamil Köten, protokol üyeleri ve çok sayıda polis katıldı. Anne ve baba Kılınç ailesi çocuklarının mezarına çiçek bırakıp dua etti. Duygusal anların yaşandığı programda anne Meltem Kılınç, gözyaşlarına hakim olamadı. Okunan Kuran-ı Kerim tilaveti ve yapılan duaların ardından program, diğer şehit mezarlarına çiçek bırakılmasıyla sona erdi.
 
RABBİM ONLARI İKİ CİHANDA PERİŞAN ETSİN

Oğlunun mezar taşında bulunan fotoğrafını öpüp dua eden anne Kılınç, oğluna tüm Antalya’nın ve Türkiye’nin sahip çıktığını dile getirdi. Darbe girişiminde bulunanlara lanet okuyan anne Meltem Kılınç, “Benim oğlum 26 yaşında, karşısında 20 yaşındaki Türk askerine silah çekemedi, kıyamadı. Onlar asker dedi. Ama onlar benim evladıma kıydı. Rabbim onları iki cihanda  perişan etsin. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Onları bu dünyada da öbür dünyada da affetmeyeceğim. Hiç kimse vatanına ihanet edenleri affetmesin” diye konuştu.
 
ARTIK TÜRKİYE’NİN EVLADI

Evladını, vatan ve Allah millet sevgisiyle büyüttüğünü dile getiren anne Kılınç, “Ben oğlumu Türk marşlarıyla büyüttüm. Hayırlı bir evladımız oldu. Bu benim evladım ama artık Antalya’nın Türkiye’nin evladı. Önce biz gitmeliydik ama 26 yaşında evladım gitti. Mekanı cennet olsun. Tek tesellim yavrumun şehit olmasıdır. Yavrum beni arardı arada helalleşirdik ama son dönemde çok helalleştik. Oğlum güzel yeri hakkediyordu. Oğlumu 3 yıldır bir kez rüyamda gördüm, “Anne Oğuz gibi güçlü ol” dedi. Bende oğluma söz verdim oğuz gibi güçlü olacağım” ifadelerini kullandı.
 
ŞEHİT OLMADAN ÖNCE ARADI

Şehidin babası Zeki Kılınç ise “Vatan için bir evlat şehit vermenin gururunu yaşıyorum. Oğlum beni Şehit olmadan önce aradı. Baba seni Allah’a emanet ediyorum. Bir dahaki dünyada karşılaşacağımız günü bekliyorum. Şehitler ilk olarak diğer dünyada annelerini karşılar, Sonra nasip olursa bizi karşılayacaklar. Oğlumla kavuşacağımız günü bekliyorum. Rabbim onlardan razı olsun. Bizler için canlarını feda ettiler. Rabbim inşallah ülkemize bir daha böyle hain bir darbe ve darbe girişimini yaşatmasın” dedi.