Bugun...
Reklam
Reklam


Türel: Mavi Ev ile gurur duyuyorum
Antalya’da 54 bin Demans 24 bin Alzheimer hastası olduğuna dikkat çeken Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Antalya’da Mavi Ev’i hayata geçirip yüzlerce hasta ve yakınına umut olabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyorum” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2018 13:51
Türel: Mavi Ev ile gurur duyuyorum
+ -
Reklam

Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’de büyük ses getiren Alzheimer Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi “Mavi Ev”de görev yapan personele “Uygulamalı Demans-Alzheimer Hasta Yaklaşım Eğitimi verildi. Ulusal Sosyal ve Uygulamalı Gerontoloji Derneği’nin yetkisi dahilinde, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Ana Bilim Dalı yürütücülüğünde, uzmanlar tarafından verilen eğitim personele önemli katkı sağladı.  Yaşlanma ve Yaşlılık, Alzheimer Hastalığında Bakım ve Çevre Düzeni, Bakım ve Teknoloji, Alzheimer Hastaları ile İletişim, Kuşaklar Arası İlişkiler, Parkinson Demansı, Bakım Modelleri gibi birçok konuyu kapsayan eğitimi başarıyla tamamlayan personele törenle sertifikaları verildi. Mavi Ev’de düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, Mavi Ev Bilimsel Proje Yürütücüsü Prof. Dr. İsmail Tufan, Gerontolojide dünyaca ünlü isimlerden Victoria Üniversitesinden Prof. Dr. Terence Seedsman, Mavi Ev hasta ve hasta yakınları ile Tazelenme Üniversitesi öğrencileri katıldı. Törenden önce Başkan Türel ve katılımcılar, Mavi Ev sakinleri ile birlikte egzersiz yaptı. 

MAVİ EV İLE GURUR DUYUYORUM
Türel, “Benim babam da Alzheimer hastasıydı. Hasta ve hasta yakınlarının bu süreçte neler yaşadığını en iyi bilenlerden biriyim. Antalya’da böyle bir merkezin eksikliğini de hep hissetmişimdir. Bu nedenle Antalya’da geç kalınmakla birlikte Mavi Ev’i hayata geçirip hizmete sunduğumuz için, yüzlerce hasta ve yakınına umut olabildiğimiz için büyük mutluluk duyuyorum.” 

EĞİTİMLERİ ÖNEMSİYORUZ
Alzheimer hastalığının oldukça zor bir hastalık olduğuna dikkat çeken Başkan Türel, “Hastalar ve yakınları bu süreçte doğru yönlendirilip, tedavileri doğru yapılırsa yaşanan sorunları en aza indirmek mümkün. İşte bunun en güzel örneği Mavi Ev oldu. Hastalarımızın uzmanlarımız tarafından takip ve tedavileri yapılırken, hasta yakınları da burada eğitildi. Öğrendikleri sayesinde daha az sorun yaşadılar” dedi. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI