Bugun...
Reklam
Reklam


Özel anneler anlattı
“Engelliler Haftası Özel Annelerin Dilinden” programı, Erdem Bayazıt Kültür Merkezi’nde yapıldı. Özel anneler, çocuklarının sosyal çevrede yaşadıkları olumsuzlukları ve toplumdan beklentilerini anlattılar

facebook-paylas
Tarih: 15-05-2018 13:38
Özel anneler anlattı
+ -
Reklam

Kepez Belediyesi, engelliler haftasında özel bir etkinlik gerçekleştirdi. Kepez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hedefim Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi işbirliği ile gerçekleştirilen “Engelliler Haftası Özel Annelerin Dilinden” programı özel annelerin ve çocuklarının yaşamlarına tercüman oldu. “Engelli bireyler sizden merhamet değil, sevgi ve saygı bekliyor” mesajının verildiği etkinlikte, özel çocuklar birbirinden güzel gösteriler gerçekleştirdiler. Özel Annelerin Dilinden’ programının açılışını Hedefim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi ve Fatma Gül Özpınar İlkokul öğrencilerinin ‘Sevgi Korosu’ yaptı. Kepez Özel Eğitim Uygulama Merkezi öğrencilerinin ritim gurubu ve palyaço dansı büyük beğeni topladı. 

TOPLUMUN BAKIŞLARINDAN RAHATSIZLAR 
Özel çocukların birbirinden güzel gösterilerinin ardından programa özel anneler Sema Ünlüler, Songül Ersoy, Duygu Akça, Perihan Bal ve abla Havva Baş konuşmacı olarak katıldı. Özel anneler, doğumdan bugüne kadar engelli çocukları ile aile içinde, sosyal çevrede, okulda yaşadıkları olumlu olumsuz anılarını, toplumun engelli çocuklara ve ailelerine yaklaşımını ve toplumdan beklentilerini anlattılar. Toplumun bakışlarından rahatsızlık duyduklarını da dile getiren anneler, özellikle engelliler konusunda toplumun bilinçlendirilmesini ve gelecekte çocuklarını emanet edebilecekleri bakımevlerinin açılmasını istediler. 

KEPEZ’DEN MÜJDE 
Özel annelerin duygularını paylaştıkları konuşmaların ardından Kepez Belediyesi başkan yardımcısı Dr. Mustafa Özsoy, katılımcılara Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün engellilere istihdam ve sosyalleşme alanı sağlayacak çok güzel bir merkezin müjdesini verdi. Annelerin çok özel olduğuna değinen Özsoy, “Biliyoruz ki, anneler çok özel. Cennet annelerin ayağının altındandır. Bunun bilincinde olan bir toplumuz. Bu anneler en özel annelerimiz. Tüm annelerimizin anneler gününü de kutluyorum. Belediye Sağlık Merkezimizin bünyesinde Engelli Koordinasyon Merkezimizi açtık. Her zaman engelli çocuklarımızın ve ailelerinin yanında olduk ve olacağız” dedi. “Özel Annelerin Dilinden Programı” katılımcılara çiçek takdimi ile sona erdi. 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI