Bugun...
Reklam
Reklam


Mardan Palace yeniden açılıyor
1.4 milyar dolara yaptırılan Mardan Palace Otel, 31 Mart 2018 tarihinde hizmete açılacak. Otelin genel müdürü Selçuk Şentepe, Mardan Palace Otel'in hacizlik olmadığını, şirketin bir diğer yatırımı olan sport otelin haciz nedeniyle satılmaya çalışıldığını söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 01-12-2017 11:24
Mardan Palace yeniden açılıyor
+ -
Reklam

Antalya'nın Aksu ilçesi Kundu oteller bölgesinde, 2009 yılında 1.4 milyar dolar harcanarak inşa edilen ve Sharon Stone, Richard Gere, Paris Hilton, Mariah Carey, Monica Bellucci gibi yıldızların katıldığı açılışla dikkati çeken Mardan Palace Otel, 2010 yılında da dünyanın en lüks oteli seçildi. Bir süredir adı hacizlerle anılan Mardan Palace, yakın zamanda müşteri alımını bir süreliğine durdurdu.

HACİZLİK DEĞİLİZ

Otelin genel müdürü Şentepe, Mardan Palace'ın borç batağında olmadığını; ancak ödemeleri gereken borçları olduğunu belirtti. Buna karşılık ellerinde bulunan mal varlığının, borçlarının 5 katı olduğunu dile getiren Şentepe, “Her dönem şirketlerin belirli sıkıntıları olmuştur, bunlardan biri de SGK ödemeleridir. Bizim için de bahsi geçen konu, tamamen bunun üzerine. Bu borç karşılığında sport otelimizi (Mardan Stadı) teminat olarak göstermiştik. Aslında hacizden satışa çıkan kısım, bizim parçamız olan bir sport otel tesisidir. Mardan Palace Otel, hacizlik değil; hacizlik olan, bize bağlı olan farklı şirket" dedi.

200 PERSONEL DEVAM EDİYOR

Turizmin kaygan bir zeminde kurulu olduğunu söyleyen Şentepe, önceden ne olacağını kimsenin kestiremediğini vurguladı. Geçen sene turizmin genelindeki sıkıntılar nedeniyle birçok problemleri olduğunu anlatan Şentepe, “Biz, her şeyimizi yeniden yapılandırıp, önümüze daha iyi bakarak, hareket etmeye çalışıyoruz. Birçok otelin sıkıntıları olduğu gibi bizim de var. Bu sıkıntıları aşıp, yolumuza devam edeceğiz. Oteli tadilat nedeniyle kapattık; fakat 200'e yakın personel çalışmaya devam ediyor. 2018 yılına birçok şey planladık. Görüştüğümüz bir Hint düğünü var. Otelimizin yeni yıl açılışını çok iyi bir Hint düğünü ile yapacağız. Mardan'ı eski ihtişamlı dönemine döndüreceğiz. 31 Mart'ta otelin açılışı olacak. Türkiye'de Hint düğünleri açısından baktığımızda çok ses getiren bir düğün olacak. Üzerimizdeki negatif enerjiyi, Hint düğün ile pozitife çevirmeyi planlıyoruz" diye konuştu.

TADİLAT NEDENİYLE KAPALI

Otelin açıldığından beri büyük bir tadilat görmediğini kaydeden Şentepe, “Otel alanı çok büyük, ciddi bir tadilat masrafı gerekiyor. Havuzların bakımı, perdelerin yıpranması, kullandığımız halıların eskimesi söz konusu. Bunların yenilenmesi, yüksek maliyet; ancak şu kadar tutar diye bir şey söylemek yanlış" dedi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI