Bugun...
Reklam
Reklam


Lara Kent Parkı’nda otel tartışması
Başkan Türel’in “Kruvaziyer Liman ve Yat Limanı Projesi içerisinde olmak kaydı ile…” diyerek Lara Kent Parkı’na talip olması ‘Binde 2 yapılaşma imkanı olan 1. Derecede Doğal SİT Alanı’na otel mi yapılacak?’ sorusunu gündeme getirdi.

facebook-paylas
Tarih: 11-10-2017 18:30
Lara Kent Parkı’nda otel tartışması
+ -
Reklam

DANIŞTAY KARARI

Hürses Gazetesi’nin15 Eylül 2017 tarihinde manşetten yayımladığı “Lara Kent Parkı’na 80 bin m2 otel” haberinden sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, 1. Derecede SİT Alanı olan ve 3 milyon 632 bin 784 m2 yüzölçümlü Kent Parkı’na belediye olarak talip olduğunu açıkladı. Başkan Türel’in “Mimarlar Odası önerdi” diyerek,Lara’da Kruvaziyer Liman Projesi içerisinde olmak kaydı ile hukuki sürecin tamamlanmasıyla birlikte belediye olarak talip olduğunu açıklaması dikkat çekti. Ancak tüm yargı süreci tamamlanan Kent Parkı içinDanıştay 13.Dairesi Esas No: 2011/4577 ve Karar No:2014/2609 sayılı kararı ile imar planı olmadan tahsis yapılamayacağı kararı vermişti.

ÖNERİ EŞGÜDÜMDEN

Kruvaziyer Liman Projesi kapsamında hazırlanan ÇED dosyasında, 5 yıldızlı otel ile ilgili olarak karada yeterli alanın 80 bin m2 alanın Lara Kent Parkı’ndan karşılanacağı yer aldı. Başkan Türel’in de “Lara’da Kruvaziyer Liman ve Yat Limanı Projesi içerisinde olmak kaydı ile…” cümlesi kurarak talip olduğunu açıklaması ‘Binde 2 yapılaşma imkanı olan 1. Derece Doğal SİT Alanı’ndaki Lara Kent Parkı’na otel mi yapılacak?’ sorusunu gündeme getirdi. Öte yandan, Lara Kent Parkı’nın Büyükşehir Belediyesi’nin alması önerisi Mimarlar Odası tarafından değil, 3 Ağustos 2015 tarihinde Antalya Meslek Odaları Eşgüdüm Kurulu tarafından yapılmıştı. Kurul Başkanı Abit Küçükarslan, Büyükşehir Belediyesi’nin temalı park yapması için öneride bulunmuştu.
 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI