Bugun...
Reklam
Reklam


Erdoğan: EXPO hedeflerin gerisinde kaldı
Antalya’da konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “EXPO'ya, turizmimizi deniz, kum, güneş, kısır döngüsünden kurtaracak eser olarak bakalım, hedeflerin çok gerisinde kalmış olsa da 5 milyon ziyaretçiyi ağırladık. Bu projenin yaşatılması hususunda gayret gösterilmesi gerekiyor" dedi.

facebook-paylas
Tarih: 12-03-2018 22:01
Erdoğan: EXPO hedeflerin  gerisinde kaldı
+ -
Reklam

Cumhurbaşkanı ve Ak Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin, Antalya 6'ncı Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Antalya Spor Salonu'nda gerçekleştirilen kongre öncesi dışarıdaki kalabalığa seslenen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ardından salona geçti. Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, şehitlerin kahramanlıkları ile tarih yazdığını söyledi. Bu toprakların henüz İslam'ın kalesi olmaya devam etmesinin şehitlere borçlu olduğunu dile getiren Erdoğan, "Hiçbir gücün karşısından eğilmedik. Allah'ın huzurunda eğildik, bundan sonra da eğilmeden yolumuza devam edeceğiz" dedi.

'ÇANKAYA YETER BİZE KABE ARABIN OLSUN'

Antalya'nın 811 yıl önce fethedildiğini belirten Cumnurbaşkanı Erdoğan, Antalya'nın yetiştirdiği alimlerle medeniyetin en önemli karargahlarından biri olduğunu söyledi. Antalya'nın bu geleneği sürdürmesinin gururunu yaşadığını dile getiren Erdoğan, şöyle devam etti:
"Gücümüzün farkındayız, hasımlarımız da bunun farkında, bu nedenle pınarlarımızı kurutmanın çabası içindeler. Son iki asırdır Türk milletinin can damarlarını kesmek için nasıl bir kampanya yürütüldüğünü görüyorsunuz. Türkleri savaş meydanında değil asıl tarihte yenme çabasındalar. Belli kesimlerin ağızlarını her açtığında 'din ilerlemeye manidir' demeleri boşa değildir. Tek parti döneminde ne diyorlardı, 'Ne mucize, ne efsun, ne örümcek, ne yosun, Çankaya yeter bize, Kabe Arap'ın olsun. Gençler bu ülke bu tür putperestlerle doluydu. O karanlık zihniyetlerin tüm çabalarına rağmen milletin dirayeti ile başaralı olamadılar. Gazi Mustafa Kemal'i istismar etmeye çalışmaları başarısızlıkla sonuçlandı. Bu heveslerini kursaklarında bırakan alimlerden Allah razı olsun."

'AKAYDIN DÖNEMİNİ HATIRLATTI'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Antalya'nın önceki Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mustafa Akaydın'ı da isim vermeden eleştirdi. Erdoğan, "Menderes beyden önce bira festivalleri oldu. Bu bira festivallerinden birinde genç bir yavrumuz öldü. Bunu çatısı altında bulunduranlar bunun hesabını sordular mı? Ne yaptı Antalya, aslına rücu etti. FETÖ gibi ihanet çetelerini de devreye soksalar, Müslüman mahallesinde salyangoz satmaya çalışsalar da başarısız oldular. Türkleri İslamsızlaştırma projeleri her seferinde akamete uğratıldı" dedi.

 


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI