Bugun...
Reklam
Reklam


CHP'li meclis üyeleri oturumu terk etti
Kaş Belediyesi şubat ayı olağan meclis toplantısının tek gündem maddesiyle toplanmasını protesto eden CHP'li meclis üyeleri oturumu terk etti.

facebook-paylas
Tarih: 03-02-2018 17:16
CHP'li meclis üyeleri oturumu terk etti
+ -
Reklam

Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer'in başkanlığında yapılan toplantıya, 25 meclis üyesinden 22'si katıldı. Belediye Başkanı Halil Kocaer yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin gündemi Afrin operasyonu. Dün Fırat Kalkanı Harekatında mücadele eden Mehmetçiğimiz, bugün Afrin'de terör yuvalarını yerle bir ediyor. Hep birlikte Mehmetçik'in başarısı için dua ediyoruz. Kaş olarak, Mehmetçik'e moral vermek, bölge insanına katkıda bulunmak için, kısa sürede örgütlenerek bir TIR sebze ve meyve göndereceğiz. Bu konuda hep birlikte çaba harcayacağız" dedi.

CHP GRUBU MECLİSİ TERK ETTİ

Ardından gündeme geçildi. Bu sırada söz alan CHP Grup Başkanı Halil Arıkan, "CHP Grubu olarak Afrin'ne destek konusundaki çalışmalar elbette destek vereceğiz. Ordu, Mehmetçik hepimizin ordusu, gözbebeği. CHP Grubu olarak dört yıldır hep olumlu muhalefet yaptık. Birçok karar bu meclisten oybirliği ile geçti. Ancak bugün tek gündem maddesi var. Bu Kaş gibi büyük bir ilçenin belediye meclisi toplantısına yakışan bir durum değil. Demek ki Kaş'ın tüm sorunları çözülmüş. Burada bulunmamızın gereği yok. CHP grubu olarak meclisten ayrılıyoruz" dedi. CHP Grup Başkanı Halil Arıkan ve diğer meclis üyeleri daha sonra oturumu terk etti.

BAŞKAN AÇIKLAMA YAPTI

Belediye Başkanı Halil Kocaer bunun üzerine yaptığı açıklamada, "Ben özel olarak 2017 yılında yapılanları ve 2018 yılında yapılacaklarımızın öne konduğu, tartışıldığı özel bir oturum olsun diye düşündüm. Yaptıklarımızı anlatalım. Bunun başka bir gerekçesi yok. Ama arkadaşlarımız meclisten ayrıldı. Tenkit etmek kolay. Öneri koyulsun istedik. Arfin'deki Zeytin Dalı Harekatı'nı iç politika malzemesi olarak kullanmak, siyasete alet etmek gibi bir düşüncemiz yok" diye konuştu.

YATIRIMLAR ANLATILDI

Ardından Belediye Başkan Yardımcısı Lütfi Öztürk, 2017 yılında yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Kaş Belediyesi'nin 2017 yılı bütçesinin 54 milyon 971 bin 500 lira olduğunu hatırlatan Öztürk, "Bunun 48 milyon 110 bin 165 lirası harcandı. Kaş Belediyesi'ne 9 bin 321 evrak geldi. Bunun 6 bin 352'si cevaplandı. Belediyemizde 307 çiftin nikahı kıyıldı. Belediyenin işlettiği plaj ve sosyal tesislerden 3 milyon 697 bin lira gelir sağlandı. Bunun 3 milyon 391 bin lirası gider olarak harcandı. Belediye olarak 21 tane 2-B arazisi satın alındı. 35 taşınmaz kiraya verildi. 99 yeni işyeri açma ruhsatı verildi" dedi.

2017 yılında 8 kilometre sıcak asfalt, 123 kilometre satıh asfalt yapıldığına işaret eden Öztürk, "68 kilometre stabilize yol yaptık. 32 bin metrekare parke taş, 8 bin metre bordür taşı döşedik. 36 mahalleye çocuk oyun parkı yapıldı'' diye konuştu.


YORUMLAR

temel tursun
04-02-2018 16:36:00
sayin chp li meclis üyelerinin oturumu terk etmeleri bireysel veya grupsal tatminden daha fazla birsey degildir ve önemsizdir.bu ayrica cok fazla yoruma da aciktir. örnegin, 2017 raporuna ve akabinde 2018 raporuna SOMUT bir elestiri veya önerileri yok ta denebilir. hele de zeytin dali operasyonunu da bir polemik araci yapmalari söz konusu olamayacagina göre, elleri de bos halde oturumu terk ederek, yine hükümete ve belediye ye kamis atmayi böyle yapmislardir. chp ve kadrolari ve de ona icazet veren halk kesimleri, artik 21.yy la gectigimizi idrak etmek ve siyaset ve devlet etme anlaminda somut elle tutulur projeler gelistirmelidirler. ama daha önce somut durumun somut tahlilini yaparak, kendilerini de sorgulayabilmeliler. hakimiyet milletin, devlet te, devlet edebilenlerin ellerinde dahabir güclenir, yücelir. hayat laf ve sloganlardan daha daha ileride bir realite yani gercektir. temeltursun@hotmail.com

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI