Bugun...
Reklam
Reklam


'Çavdar Sapından Tablo' sergisi açıldı
Emekli Emniyet Müdürü Ömer Güneş, emeklilik öncesi ve sonrası boş zamanlarını değerlendirdiği 'Çavdar Sapından Tablo' çalışmalarını beğeniye sundu.

facebook-paylas
Tarih: 16-05-2018 12:16
'Çavdar Sapından Tablo' sergisi açıldı
+ -
Reklam

Antalya'da bir alışveriş merkezinin fuayesindeki serginin açılışına Ömer Güneş'in meslektaşları, yakınları, Muratpaşa Emniyet Müdürlüğü'nde şube müdürü olarak görev yapan oğlu Volkan Güneş ve mesai arkadaşları ile sanatseverler katıldı. Antalya'da bir ilk olan çavdar sapından resim çalışması hakkında bilgi veren Ömer Güneş, "Sergilediğim eserler, 50 yıllık birikimlerimden oluşuyor. Bu çalışmayı İstanbul'da iken bugün hayatta olmayan bir ustadan öğrenmiştim. Görev yaptığım dönem içerisinde de boş zamanlarımı çavdar sapını dikkatle ikiye ayırıp, tuval üzerine çizdiğim resim ve desenlerin üzerine işledim. Emeklilik sonrası daha fazla vaktim oldu, kendime özgü farklı teknikler de yarattım. Aile fotoğrafımızı, Atatürk'ün portrelerini, manzaraları, köylerdeki sosyal yaşamı renklendirdiğim çavdar sapıyla resmettim" dedi.

İNSANA KEYİF VE HUZUR VERİYOR

Ömer Güneş, Antalya'daki evinin bir odasını atölyeye dönüştürdüğünü, sanatla uğraşmanın insana keyif ve huzur verdiğini, stres attırdığını ifade etti. Güneş, "Çavdar sapından resim çalışmasını Antalya'da çocuk, genç ve yetişkinlere sevdirip, yaygınlaşması için çaba göstereceğim. Çavdar çalışması çok fazla maliyet gerektirmiyor. Malzememiz çavdar sapı, tutkal, boya ve tuval" diye konuştu. Ömer Güneş'in 40 eserinin yer aldığı sergisi 20 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI