Bugun...
Reklam
Reklam


Budak: Antalya demokrasi dersi verdi
CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, diğer illerde yapılan CHP kongrelerine gönderme yaparak, “Demokratik kültürün, parti içi demokrasinin, dürüstlüğün ve saydamlığın nasıl hayata geçirileceğini görmek isteyen, Antalya CHP Kongresine bakabilir” dedi

facebook-paylas
Tarih: 11-01-2018 12:09
Budak: Antalya demokrasi dersi verdi
+ -
Reklam

CHP Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak, yaptığı açıklamada tüm Türkiye’ye örnek olacak şekilde, demokratik ve barış içinde geçen Antalya İl Kongresi için partililerini kutladı. Kongreden çıkan birlik ve mücadele mesajlarına dikkati çeken Budak, siyasette hukukun üstünlüğü, sosyal devlet anlayışı ve laiklik ilkelerini benimseyenlerin ışığının Antalya’dan başlayarak tüm memlekete yayılacağını söyledi. 
 

KUMBUL’A BAŞARILAR DİLEDİ

 

Budak yaptığı açıklamada Antalya İl Kongresinin örnek teşkil ettiğini belirterek, “Geçtiğimiz Pazar günü Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Örgütümüz 36. Olağan İl Kongresini gerçekleştirdi. Genç, parti emekçisi bir arkadaşımız, Muratpaşa eski İlçe Başkanımız Ahmet Kumbul yeni il başkanı oldu. Kumbul, hayatını aydınlık ve demokratik Türkiye mücadelesine adamış, partinin tüm birimlerinde emek vermiş dinamik bir yol arkadaşımız. Önümüzdeki dönemin memleket için nasıl kritik olduğunu düşündüğümüzde hem Antalya için hem de memleket için nasıl önemli görevler yerine getireceğini hep birlikte göreceğiz. Kendisine başarılar diliyoruz” dedi.

 

DEMOKRATİK ŞEKİLDE YARIŞTILAR

 

Antalya il kongresinden demokrasi dersi çıktığını belirten Budak, “Kongreden ise hepimiz için özellikle de Türkiye’yi yönetenlerin de öğrenmesi gereken bir demokrasi dersi çıktı.

Demokratik kültürün, parti içi demokrasinin, dürüstlüğün ve saydamlığın nasıl hayata geçirileceğini görmek isteyen Antalya CHP Kongresine bakabilir. Karanlığın boğucu atmosferinde nefes alamayanlar için bir soluktur Antalya İl kongremiz. Çok değerli üç adayımızın son derece demokratik bir biçimde yarıştığı barış ve huzur içerisinde gerçekleşen seçimde herkes, sandıktan kim çıkarsa çıksın önemli olanın memleketin geleceği olduğunun bilincindeydi. Bu nedenle hepsinin ana gündemi birlik içerisinde olmaktı. Hukukun üstünlüğü, sosyal devlet anlayışı ve laiklik… Siyasette bu ilkeleri vazgeçilmez kabul eden, bu değerleri benimseyenlerin ışığı, göreceksiniz Antalya’dan başlayarak tüm memlekete yayılacak. Korku ve baskı imparatorluklarının Antalya’dan başlayarak nasıl adım adım yıkılacağını, yeni Türkiye’nin adım adım nasıl örüleceğini görmek isteyenler Antalya’ya baksınlar…” şeklinde konuştu.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI