Bugun...
Reklam
Reklam


Bilim Barıştır – Einstein turneye çıkıyor
Gazetemiz köşe yazarı Ümit Denizer’in yazıp yönettiği Bilim Barıştır – Einstein adlı oyun, Kanada turnesine çıkıyor. Oyun Antalya’da da sahnelenecek.

facebook-paylas
Tarih: 31-01-2018 13:54
Bilim Barıştır – Einstein turneye çıkıyor
+ -
Reklam

Gazetemiz köşe yazarı Ümit Denizer’in yazıp yönettiği Bilim Barıştır – Einstein adlı oyun, Kanada turnesine çıkıyor. Toronto Üniversitesinin tiyatro salonundaki ilk gösteriminden sonra, Montreal ve Ottowa gösterileri eklenecek. Ayrıca önümüzdeki aylarda Ankara, İzmir ve Antalya turneleri olacak. Ayrıca oyun yurt dışında Almanya, Belçika ve İtalya’da da sahnelenecek.

Oyunda, bağırmayan, slogan atmayan, lafı uzatmayan bu oyunda Albert Einstein rolünü Oğuz Tunç üstleniyor. Oraloğlu Tiyatrosu, Ankara Sanat Tiyatrosu, Yenişehir Tiyatrosu, Ankara Çocuk Tiyatrosu, Çağdaş Sahne, Petek Oyuncularında roller üstlendi. Ankara Devlet Konservatuarını bitirdikten sonra, emekli oluncaya kadar Ankara Devlet Tiyatrosunda görev yaptı.

AÇOK / AYDINLIK ÇAĞDAŞ OYUNLAR KOLU 

Ümit Denizer ve Turgut Denizer’in kurucu sanat yönetmenleri oldukları AÇOK, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 50. Yıldönümünün kutlandığı 1973’de Üsküdar’da hayata geçti. Tiyatro serüveni, Muhsin Ertuğrul ve Haldun Taner Hocalarının talimatıyla, modern özgün çocuk piyesleriyle başladı. Sonra aydınlık çağdaş piyeslerle gençlerin ve yetişkin seyircilerin karşısına çıktı. Yurtiçinde her yöreye turneler yaptı. Avrupa’da önemli festivallere ve uzun turnelere davet edildi. Yurtdışında Türk Tiyatrosunu başarıyla temsil etti. Karşılıklı konuşmaların en aza indirildiği görsel oyun tarzıyla, çoğu projesi seçkin ödüllere layık görüldü.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI