Bugun...
Reklam
Reklam


Ankara kulislerinde konuşulan Antalya Büyükşehir adayı!..
Yerel seçimler için daha uzun süre varken adaylıklar konusunda siyasi partiler çok hareketlendi. Ak Parti Genel Başkanı Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, özellikle yerel yönetimlerde genç, iyi okullarda okumuş, aile bağları kuvvetli, iş dünyasında söz sahibi yeni isimlerin gerek teşkilatlarda, gerek kabinede, gerekse yerel yönetimlerde yer almasını arzu ediyor. Bunun içinde herkesten öneri alıyor.

facebook-paylas
Tarih: 27-09-2017 17:52
Ankara kulislerinde konuşulan Antalya Büyükşehir adayı!..
+ -
Reklam

Bu bağlamda bakıldığında İstanbul için Medipol Başakşehir Kulüp Başkanı Sayın Göksel Gümüşdağ’ın bu özelliklere sahip olması bir de üzerine Sayın Emine Erdoğan tarafından damat olarak tanınması 2019 yılı yerel seçimleri için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ideal bir aday olarak görünüyor. Gümüşdağ’ın 2019 yılına kadar yıpranmaması adına da bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna başka bir isim oturtuluyor.

CHP’de de durum farklı değil. Fenerbahçe Kulübü Başkanlığı için soyunan hatta adı Cumhurbaşkanlığı adaylığı için dahi adı geçen Koç Grubu’nun önemli varislerinden Sayın Ali Koç’a geçtiğimiz ay CHP tarafından İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı adaylığı için teklif gitti. Koç bu teklifi değerlendireceğini bildirdi.

Yerel seçimlerin çetin geçeceği şimdiden belli…

Ben de Ankara’ya doğru kulak kabartıp ‘acaba diğer büyükşehirlerde belediye başkanlığı için kim hazırlanıyor?’ diyerek, önceki gece telefona sarıldım. İstanbul’dan sonra önceliğim tabi ki Antalya idi. Antalya Büyükşehir Belediyesi için siyasi kulislerde bilmediğimiz bir isim geçiyor muydu?

Öncelikli olarak mevcut Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Menderes Türel dışında parti içinde şu an görevde olan iki isim dile getirildi. Bu isimlere bir gazeteci olarak şaşırmam mümkün değildi, çünkü bu iki kişi zaten Büyükşehir Başkanlığı koltuğuna oturmak için kırk takla atıyor. Hepimiz de taklaları takip ediyoruz.

Beni şaşırtan ve Antalya’nın en güçlü adayını çıkaracağız, sadece Ak Parti’den değil her kesimden oy alacak genç, dinamik, yurt dışında eğitim almış, vizyon sahibi, Antalya’ya hitap edecek biri denildiğinde inanın aklıma bana söylenen isim gelmedi.

İlk duyduğumda inanmadım, ardından Ankara’da parti içinde önemli isimleri adeta gece yarısı rahatsız edip, bilgileri dahilinde o isimi telaffuz edecekler mi? diye adeta teyit ettim.

Ankara kulislerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için konuşulan isim OPET’in varisi, Regnum Otel’in sahibi, Antalyaspor Kulüp Başkanı Sayın Ali Şafak Öztürk oldu.

Ankara’dan gelen kulise inanmayıp onu arayayım, bunu arayayım derken sanki hepsi birbirinden habersiz söz sahibi gibi aynı kişinin ismini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, OPET Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Fikret Öztürk ile arasının çok iyi olduğu hatta Ali Şafak Öztürk’un babası Fikret Öztürk’e Erdoğan’ın ‘Fikret abi’ diye hitap ettiği şeklinde başlayan cümlelerin ardı arkası kesilmedi.

Sanki Antalya’da yaşıyormuş gibi, Ankara kulislerinde kentimizde olan bitenleri anlatanlar, Ali Şafak Öztürk’ün şimdilik yıpranmaması adına arka planda dile getirildiğini, buna karar verecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan olacağını söylese de, adaylık konusunda baba Fikret Öztürk’ün oğlunu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğunda görmek istediğini de ifade etti. Hatta Ali Şafak Öztürk ile ilgili önemli üst düzey siyasetçilerden ve Antalya’da görev yapan üst düzey bürokratlardan ‘çok olumlu’ görüş alındığını da dile getirenleri dinledikçe, şaşkına döndüm.

Demek ki, İstanbul’da uygulanması planlanan sistem, Antalya için de geçerli olacak.

Ne diyeyim?

Sayın Ali Şafak Öztürk’ün adı Ak Parti Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak geçerse, kentimizde tüm dengeler değişir mi?

Değişir…

Buradan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, başta İstanbul olmak üzere Antalya gibi büyükşehir belediyelerini kaybetmeme adına hiç aklımıza gelmeyecek güçlü adaylar ile şimdiden hareket etmesi için daha çok erken deme yerine, Ak Parti’nin yerel seçimlere perde arkasında nasıl güçlü hazırlandığını da ortaya koyuyor.
Editör: Ebru KÜÇÜKAYDINYORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
SON HABER YORUMLARI
YUKARI